ZR-V SUV nasıl bir şey ve fiyatı ne kadar?

Honda Arjantin Bugün yalnızca SUV’lar sunan bir ürün yelpazesini büyütmek için gelen orta boy bir model olan yeni ZR-V’yi ülkede tanıttı.

Bu aynı zamanda şirketin şu anda yerel pazarda sunduğu en büyük model olan yepyeni Pilot’un ön satışının başladığı Kasım 2019’dan bu yana Japon markanın yeni bir aracının ilk lansmanı.

Tek bir mekanik konfigürasyonla ancak iki donanım seviyesiyle satışa sunulacak olan ZR-V, HR-V ve CR-V modelleri arasında konumlandırılacak.

İkincisinin platformunda üretilen yeni SUV, Meksika’dan ithal ediliyor ve diğerlerinin yanı sıra Volkswagen Taos, Ford Territory, Toyota Corolla Cross veya Renault Koleos gibi modellerle rekabet edecek.

Bu modelin özelliklerinden biri de Amerika Birleşik Devletleri veya Avrupa gibi diğer pazarlarda HR-V olarak satılmasıdır. Fakat, Bu son modelin yeni nesli gelecek ay gelecek Brezilya’dan ithal edildi.

Neyle birlikte geliyor ve maliyeti ne kadar?

Honda ZR-V Meksika’dan ithal olarak geliyor.

Yeni Honda ZR-V, LX ve Touring versiyonlarıyla satışa sunulacak. Bir ile donatılmıştır 157 beygir gücünde 2.0 litrelik benzinli motor.

Direksiyondan vites değiştiren bir CVT (sürekli değişken oranlı) otomatik şanzıman eşlik eder ve yalnızca önden çekişli konfigürasyonla sunulur. Dört tekerlekten çekişli bir versiyonun ortaya çıkması planlanmıyor.

Honda, CR-V ile aynı platforma sahip olan iç mekanın oldukça geniş olduğunu vurguluyor. ZR-V şu boyutlara sahiptir: uzunluk, 4.568 mm; kalın; 1.840 mm; yüksek; 1.620 mm; dingil mesafesi, 2.655 mm.

Honda ZR-V için yeni nesil iç mekan.

Güvenlik ekipmanları şunları içerir: 8 hava yastığı (ön, yan, perde tipi ve diz), tam LED aydınlatma donanımı, yokuşta kalkış destek sistemi, elektronik fren sistemi ve yeni iniş kontrolü gibi özellikler bulunuyor.

Öte yandan Honda Sensing adı verilen, sürüş durumlarını kalıcı olarak okuyan ve sürücüye farklı durumlarda yardımcı olan kamera sistemi ve sensörlerden oluşan bir sürüş destek sistemleri paketi de bulunuyor.

Bunlar arasında sistem ileri çarpışma frenleme uyarısıBaşka bir araç yaklaştığında sürücüyü uyaran, çarpışmayı hafifleten bir fren sistemi, uzun farları bağlamak için otomasyon ve birkaç saat boyunca direksiyon başında kaldığında sürücüye durmasını isteyen veya anormal hareketleri tespit eden bir yorgunluk dedektörü.

Honda, yeni ZR-V’si için geniş iç mekan vaat ediyor.

Ayrıca hız sınırlayıcılı uyarlanabilir hız sabitleyici, düşük hızda takip işlevi, şeritte kalma sistemi ve şeritten ayrılma uyarısı da vurgulanıyor.

Geri kalan donanım ve dikkat çeken öğeler arasında, anahtara entegre uzaktan motor çalıştırma, sunroof, 7 inç dijital ekran, Apple Carplay ve Google Android özellikli 9 inç multimedya ekran, kablosuz cep telefonu şarj cihazı, 4 hoparlörlü ses sistemi ve ses sistemi yer alıyor. Diğerlerinin yanı sıra 4 tweeter, 5 hızlı şarj USB C soketi, elektrikli sürücü koltuğu ve çok bağlantılı arka süspansiyon.

Yeni ZR-V şu anda ülkedeki tüm bayilerde aşağıdaki önerilen fiyatlarla satışa sunuldu:

ZR-V LX: 51.500 Dolar
ZR-V Tur: 56.100 Dolar

Marka, işlem için resmi dolar fiyatının alındığını ve 3 yıl yani 100.000 kilometre garantiye sahip olduğunu açıklıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir