Yenilenen sedanın boyut ve teknoloji bakımından büyüyen versiyonları ve fiyatları

Volkswagen yenilenen ürün gamını tanıttı VirtusBrezilya’dan gelen ve Alman markasının en ekonomik üç gövdeli seçeneğini temsil eden kompakt sedan.

Polo ile paylaştığı modern MQB modüler platform üzerine inşa edilen yeni Virtus, daha modern ve stilize bir figüre, daha fazla konfor ve güvenlik donanımına, teknolojiye ve donanıma sahip. üç motorkategorisinde en fazla mekanik seçeneğe sahip model haline geldi.

Aralık oluşur dört versiyon ekipman: MSI, Comfortline, Highline ve Exclusive olup fiyatları 10.455.800$ ve ulaşırlar 18.829.200$.

Yeni Virtus, Tiguan (Mart), Vento GLi (Mayıs), Polo Track (Haziran) ve Polo (Ağustos) ile birlikte Volkswagen’in 2023 yılında yerel pazardaki beşinci ve son lansmanını temsil ediyor.

Tüm versiyonlar için yeni arka lambalar ve tekerlek tasarımları.

Ancak haberler ilk olarak 2024’te devam edecek. yeni Saveiro Cariló’daki yaz etkinlikleri sırasında sunulacak ve ardından beklenen Amarok pikapının yenilenmesiyıl ortası.

Yenilenen Virtus neler getiriyor?

Tasarım yenilikleri arasında sedan, selefine göre 60 mm uzunluğa ulaşan daha stilize bir siluete sahip. Estetik açıdan da yeni farlar, ızgara, tamponlar ve optiklerle farklılaşıyor.

MSI ve Comfortline versiyonları iyi bilinen benzinli motorla donatılmıştır 1,6 litre 110 beygir gücüyalnızca beş ileri manuel şanzımanla ilişkilidir.

Serinin yeniliği, 1.0 litrelik üç silindirli motorun, turbonun (170TSI) Highline versiyonu için. Markanın diğer modellerinde de bulunan bu motor, 101 beygir güç üretiyor ve altı vitesli otomatik şanzımana (Tiptronic) bağlanıyor.

Gövdenin stilize tasarımı sayesinde modelin uzunluğu 60 mm arttı.

Exclusive versiyonu (GTS’nin yerine geçer) baharatlı bir tada sahipken 250TSI 150 beygir gücü sağlayan 1,4 litrelik turboşarjlı motora Highline versiyonuyla aynı altıncı vites Tiptronic şanzıman eşlik ediyor.

Yenilenen Virtus, selefine kıyasla donanım açısından da kazanç sağlıyor. Tüm seri standart olarak altı hava yastığı (ön, ön yan ve perde), çocuk koltukları için Isofix bağlantı noktaları, yokuşta fren asistanı ve LED teknolojili farlar ve optiklerle donatılmıştır.

Giriş seviyesi versiyonun ekipmanları arasında (M: evet) 8 inçlik dijital gösterge panelini, entegre kafalıklı koltukları, hız sabitleyiciyi, “App Connect” özellikli 6,5 inç “Composition Touch” radyoyu, merkezi kilitlemeyi ve elektrikli cam kaldırıcıyı ve yeni 15 inç alaşım jantları öne çıkarıyor.

Highline ve Exclusive versiyonları için 10,25″ dijital gösterge paneli ve 10″ multimedya ekranı.

Buna karşılık, sürüm Konfor hattı Ön ve arka sis farlarını, kablosuz cep telefonu şarj cihazını, deri kaplı çok fonksiyonlu direksiyonu, orta kol dayanağını ve arka park sensörlerini ekler.

Kendi adına, varyant Highline krom detaylar, geliştirilmiş iç mekan, siyah boyalı detaylara sahip 17” jantlar, sentetik deri koltuklar, entegre kulakçıklara sahip yeni çok fonksiyonlu direksiyon simidi, 10,25” dijital gösterge paneli ve Android Auto bağlantısı ve kablosuz Apple Car Play özellikli 10” “VW Play” multimedya ekranı içerir, dokunmatik klima kontrolü, anahtarsız kapı açma ve çalıştırma, lastik basıncı göstergesi, arka görüş kameralı ön ve arka park sensörleri, yağmur sensörü, otomatik farlar ve elektrikli katlanır aynalar.

Son olarak sürüm özel Diğerlerinin yanı sıra 18 inç jantlar, “Start & Stop” sistemi, 4 tekerlekli disk frenler, uyarlanabilir hız sabitleme sistemi, sürüş profili seçici (Ekonomi, Normal veya Standart ve Spor) ve sentetik deri döşemeler içerir.

Beş renkte mevcuttur: “Evrensel Siyah”, “Sirius Gümüş”, “Platin Gri”, “Kristal Beyaz” ve “Biscay Mavi” (Virtus “Exclusive”de mevcut değildir), bu seri ilk üç destekli bakım servisini içerir.

Sürümler ve fiyatlar

Volkswagen Virtus MSI: 10.455.800 Dolar
Volkswagen Virtus Comfortline: 10.455.800 Dolar
Volkswagen Virtus Highline: 10.455.800 Dolar
Volkswagen Virtus’a Özel: 18.829.200 Dolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir