Yeni Sony ve Honda arabasını PS5 kumanda koluyla sürüyorlar

sony 2020 yılında Las Vegas CES’in o yılki edisyonunda Japon teknoloji markasının tarihindeki ilk otomobil olan Vision-S prototipini tanıttığında şaşırmıştı. 2022’de katıldı Sapan projeyi ilerletmek için artık gelişmeler görülebilir.

Artık yüzde 100 elektrikli otomobil olarak anılan Afeela, Sony Honda Mobility adı altında dünyanın en önemli teknoloji fuarında tanıtıldı.

Ancak Sony Honda Mobility’nin başkanı ve operasyon sorumlusu Izumi Kawanishi’nin en iyi görünümleri sunumdaydı. Afeela’yı sahneye çıkarmak için Playstation 5 komutunu kullandı Sunumu bekleyen halkın önünde.

Bu, araçla gerçek hayatta bunu yapmanın mümkün olacağı anlamına gelmiyor ancak otomasyon ve sürüş yardımı açısından sahip olduğu potansiyeli gösteriyor.

Yapay zeka ve video oyun motorları

Model, daha önceki versiyonlarda görülen prototipe göre üretim modeline daha yakın bir görünüm sergiliyor. Aynı zamanda gelecekte neler içereceğine dair diğer ayrıntılar da biliniyordu.

Video

Las Vegas’taki CES 2004’te sunuldu. PS5 kumanda koluyla kontrol edilerek sahneye çıktı.

Orijinal konsepte göre en önemli değişiklikler, Kameralar yerine geleneksel yan aynalaryeniden tasarlanan bir ön tamponla birlikte.

Farlar da değiştirildi ve artık eskisinden daha kavisli bir şekle sahipken, genel yapıları daha sağlam görünüyor.

İçeride ayrıca yerleşik bir ütüyle değişiklikler var ekranlarla dolu Artık farklı bir dikiz aynası, kesik bir direksiyon simidi ve cep telefonları için çift kablosuz şarj cihazı bulunuyor.

Sony Honda Mobility’nin Afeela’sı artık üretime yakın bir görünüm sergiliyor. Fotoğraf: “Bloomberg”

Afeela’nın teknik özelliklerine gelince, çift ​​motorlu konfigürasyon (her biri her iki aksa da monte edilmiştir) dört tekerlekten çekiş konfigürasyonunu garanti eder. Her biri 241 beygir gücünde bir güç sağlıyor.

Enerjiyi, doğru akım şarj cihazlarında 150 kW’a, alternatif akım şarj cihazlarında ise 11 kW’a kadar şarj kapasitesine sahip 91 kWh lityum iyon bataryadan alıyorlar.

Şirkete göre hedeflerinden biri, çeşitli teknolojileri kullanarak sürüş destek sistemlerini geliştirmek. Mobilitede algılama cihazları ve yapay zeka. Ayrıca bunu rota planlaması için algı ve makine öğrenimi için de yapacaklar.

Sony Honda Mobility Afeela’nın içi ekranlarla dolu.

Şirket ayrıca video oyunu geliştiricisi Epic Games ile yeni bir mobil kullanıcı deneyimi oluşturmak için sanal alanları kullanan bir simülatör oluşturmayı başardıkları bir işbirliğini de duyurdu.

Bu araç dış çevre koşullarını simüle ederdiğer araçlar, yayalar, arazi ve hava durumu hakkında bilgiler gibi. Bu teknolojiyi artırılmış gerçeklikle birleştirerek kullanıcılar, güvenliği de artırdığı söylenen sürükleyici bir deneyime sahip olacak. Bu senaryoları oluşturmak için günümüzün en güçlü oyun motoru olan Unreal Engine 5 kullanılıyor.

Sony Honda Mobility, Afeela için siparişleri üretimin başlamasının planlandığı 2025 yılında açacak.Bu arada model, bu yıl için planlanan bir güncelleme ile Gran Turismo 7’de sürüşe (neredeyse) dahil edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir