Yeni Honda HR-V Ekim ayı sonunda Arjantin’e varacak

ZR-V’nin Arjantin’de piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra Japon markası, 31 Ekim’den itibaren ZR-V’yi sunmaya başlayacağını duyurdu. HR-V’nin yeni nesliulusal bir geçmişe sahip ve kendi segmentinde bir referans noktası olan kompakt SUV.

Meksika’da üretilen ZR-V’den farklı olarak yeni HR-V, 2019’da açılışı yapılan ve City’nin (hatchback ve sedan) ve WR-V’nin de üretildiği Itirapina’daki (San Pablo) modern Brezilya tesisinden gelecek. . .

Bu iki yeni özelliğin yanı sıra yeni CR-V Ocak ayında eklenecek olan Civic’in dönüşü Geçen yıl satışları en çok düşen markalardan biri olan (2021’e kıyasla %-38,2) Honda, 2024 ortalarında (bu sefer hibrit versiyonda) Arjantin pazarına yönelik yeni atılımını duyurdu.

ACARA raporuna göre Honda, 2022 yılını toplam 1.120 patentli araçBu da pazarın %0,3’ünü temsil ediyor. Ve bu yıl şu ana kadar (Ocak-Eylül) 827 adet (pazarın %0,2’si) sattılar.

HR-V aynı Şehir platformu üzerine inşa edilmiştir.

Arjantin Honda Motor Ticari Müdürü Víctor Pruvost bir basın toplantısında şunları söyledi: “Yeni lansmanlarla başlayarak, hacim 2024’te önemli ölçüde artacak, mevcut rakamları üç katına çıkaracak ve iki yıl içinde %1,5 pazar penetrasyonuna ulaşma hedefiyle.” dedi.

Yenilendi ve daha fazla teknolojiyle donatıldı

HR-V’nin üçüncü nesli, Şehir platformu Pazarımıza yönelik ürün yelpazesi henüz onaylanmamış olsa da Pilot, CR-V ve ZR-V gibi diğer modellerde halihazırda mevcut olan bir sürüş destek sistemi paketi olan Honda Sensing’i içereceği biliniyor.

HR-V’nin bir yıl önce piyasaya sürüldüğü Brezilya’da, mekanik teklif, sırasıyla 126 ve 177 beygir gücü sağlayan ve bir şanzımanla ilişkilendirilen iki adet 1,5 litrelik benzinli motordan (biri Flex teknolojisiyle turboşarjlı) oluşuyor. CVT tipi otomatik (sürekli değişken).

Onu mevcut HR-V’den önemli ölçüde ayıran daha keskin çizgilerle yenilenen tasarım.

Hala bir Bilinmeyen Pazarımız için mekanik teklif ne olacak, her ne kadar muhtemelen o tarafta olsa da. Şu anda ülkede satılan HR-V, benzinli motorla donatılıyor 1,8 litre 140 HP ve CVT kutusu.

Daha önce de belirttiğimiz gibi marka, yeni HR-V’nin farklı özelliklere sahip olacağını doğruladı. sürüş destek sistemleri (ADAS, İngilizce kısaltması) aracın, yolcuların ve yayaların güvenliğini artıran radar, kameralar ve bir dizi sensörden oluşur.

Bunlar arasında, öndeki araçla mesafeyi otomatik olarak korumanıza olanak tanıyan, düşük hızda takip özelliğine sahip uyarlanabilir hız sabitleme sistemi; Direksiyon simidindeki titreşimlerle uyarı veren ve sürücünün göz kırparak bunu belirtmeden aracın şeritten çıkması durumunda direksiyonu düzelten aktif şerit takip sistemi.

Yeni HR-V, bir sürüş destek sistemi paketi olan Honda Sensing’e sahip olacak.

Ayrıca sürücüyü öndeki aracın yaklaşması konusunda uyaran ileri çarpışma uyarısı ve sürücünün zamanında harekete geçmemesi durumunda otonom frenleme de bulunuyor. Benzer şekilde, otomatik uzun far sistemi ve birkaç saat boyunca direksiyon başında kaldığında sürücüye durmasını isteyen veya anormal hareketleri tespit eden bir yorgunluk dedektörü de bulunuyor.

Honda Sensing, kör noktaları azaltmak için Honda LaneWatch sistemi ile tamamlanıyor. Bu, dikiz aynasının altına yerleştirilen kamera sayesinde aracın sağ tarafındaki yolu ekranda göstererek normalden 4 kat daha geniş bir görüş sağlıyor.

Gelen versiyonların fiyatı/fiyatları yalnızca lansman sırasında bilinecek. HR-V, esas olarak VW T-Cross (10.456.050 $’dan başlayan) ve Jeep Renegade (10.395.000 $’dan başlayan) ile rekabet ettiği segmentinde her zaman yüksek değerler aralığında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir