Yeni Ford Ranger gücünü çok zorlu Mendoza pistinde gösterdi

İnişin yarattığı yüksek etki Ford Ranger’ın yeni nesli Bu sadece yerel pazardaki lansmanının etkisine bağlı değil. Ulusal pick-up da markanın ülkenin her yerinde müşterilerinin onu derinlemesine tanımasına yönelik bir hamlenin parçası. Bu yüzden, Güçlü Irk’ın amblemi dağların ortasındaki Mendoza’ya damgasını vurdu.

Ford Ranger Experience, And Dağları’nın görkemli çevresine ulaştı. Tam olarak nokta, Route 7’nin yanındaki ikonik bir yer olan Potrerillos’taydı ve Aconcagua Dağı, Ranger’ın zorlu koşullarda neler yapabileceğinin arka plan tanığıydı. Çerçeve şuydu: yarışma eğitimi için kullanılan bir devre gibi en zorlu kategorilerden biri için Kros Rallisi.

Yeni Ford Ranger ile taşlar üzerinde eğim testi.

O Ford Ranger Deneyimi Ağustos ayında, Haziran ayı sonunda lansmanı yapılan ve General Pacheco fabrikasında üretilen pick-up’ın potansiyelini ayrıntılı olarak göstermek için ülke çapında bir turla başladı. Yerel pazarın en rekabetçi segmentinde kendisini hemen en çok satanlar arasında konumlandırdı..

Çağrı, Ford’un resmi sitesinde kaydolmanız gereken bir dizi toplantıyla bu Ekim ayına kadar uzatılacak. Müşterilerin – veya potansiyel müşterilerin – tüm illerde 18.000 kilometreden fazla 44 randevulu bir programdır. yeni Ranger’ı test sürüşlerinde test edin hem şehir içi rotalarda hem de arazi dışı arazide olabilir.

Video

Potrerillos’ta Raza Fuerte müşterileri yeni nesil Ford Ranger’ı kapsamlı bir şekilde test etti.

Toplam rota üç devreye bölünmüştür ve her toplantıda farklı ülkelerden uzmanlar yer almaktadır. geçit Pick-up aralığının özelliklerini teorik konuşmalarda ayrıntılı olarak açıklamak. Aynı zamanda, 4×4 sürüş kliniklerinin düzenlenmesi için beş destinasyon seçildi markanın müşterileriyle. Córdoba’da başladı, Salta ve Mendoza’da devam etti ve Mar del Plata ve Buenos Aires’te sona erecek.

Yeni Ford Ranger Mendoza dağlarında test edildi

Mendoza’daki bu aşamada Ford, markanın müşterilerine Ranger ile arazi sürüşünün sırlarını göstermek için deneyimli bir sürücü ekibi seçti. vardı Franco Caimi liderliğindeki, Dakar Rallisi deneyimi olan Mendozalı bir adamdiğer profesyonellerle birlikte aynı rotayı uygulama alanı olarak kullanıyor.

Ranger her türlü arazide sağlamdı.

Toplantı La Martineta mülkünde gerçekleşti. Potrerillos Gölü’ne birkaç metre uzaklıktaRoute 7’nin kenarında mutlaka görülmesi gereken bir durak olan inanılmaz bir eriyen su aynası. Burada Caimi ve işbirlikçileri, enduro motosikletleri için test alanı olarak kullandıkları piste daha da fazla talep ekledi.

Potrerillos’ta kurulan kampta misafirler ilk olarak Ford Arjantin pick-up uzmanı Juan Manuel Plaza’nın konuşması. Gün boyunca hem kahvaltıda hem de öğle yemeğinde yöresel mutfağın faydalarından yararlandılar.

Franco Caimi, Ford Ranger Experience 2023 uzmanlarına liderlik eden Dakar Rallisi sürücüsü.

İlk geçişte müşteriler, araziyi keşfetmek için kendi araçlarıyla bir karavanla Ranger’ın arkasına gittiler. Ve daha sonra Ford profesyonellerinin eşliğinde yeni pick-up’ı kullanma sırası onlardaydısadece ürün hakkında bilgi edinmelerine değil, aynı zamanda kamyonun özelliklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini uzmanlarla birlikte öğrenmelerine de olanak tanıyan bir deneyim.

Konuklar off-road sürüşünün yanı sıra mükemmel yemeklerin de tadını çıkardılar.

Ranger 4×4 her türlü zorluğun üstesinden geldi. Pikapların farklı eğim açılarında bile ilerleyebilme yeteneğini gösterebilmesi için kum, çakıl ve hatta taş üzerinde tırmanışlar ve inişler vardı ve kayaların üzerinde bir dizi engel vardı.

Yeni nesil Ford Ranger’ın direksiyon başında farklı bir deneyim

Ford Ranger Experience ile ülkenin her yerinde gezdiğimiz duyguyu Mendoza’da da hissettik.: Konuklar, güç ve tork açısından segmentte bir sıçrama yaratan ve bu tür zorlu pistlerde arazi sürüşünün keyfini doyasıya çıkarmalarına olanak tanıyan motorlar karşısında şaşırıyorlar. Ama aynı zamanda hem güvenlik, konfor hem de eğlence açısından pick-up’ın teknolojik evrimini de vurguluyorlar,” diye özetledi Juan Manuel Plaza Potrerillos’ta yaşananları.

Araziyi keşfetmek için müşteri kervanı.

Uzmana göre Ranger, şu özellikleriyle öne çıkıyor: “O kadar akıllı ki son derece sezgisel ve dolayısıyla kullanımı çok kolay bir araç”. Ve şunları ekledi: “Müşteriler aynı zamanda XLS ve Limited Plus versiyonlarında bulacakları V6 motorun gücünü de vurguluyorlar.”

Pick-up serisinin üç farklı motora sahip sekiz versiyonu vardır: 170 beygir gücü ve 405 Nm tork ile 2.0; 210 HP ve 500 Nm’ye sahip 2.0 çift turbolu; ve 250 HP ve 600 Nm ile V6 3.0. Farklı seçeneklere bağlı olarak, altı ileri manuel şanzımana veya tork konvertörlü ve vitesleri atlayarak vitesleri yukarı ve aşağı değiştirebilen Skip Shift işlevine sahip on ileri otomatik şanzımana bağlı olarak gelirler.

Mendoza’nın Ford Ranger Deneyimi Potrerillos’ta gerçekleştirildi.

4×2 ve 4×4 versiyonlarıyla yeni Ranger, segmentinde onu bir üst seviyeye taşıyan teknolojik donanımla geliyor. Böylece iki ekranla donatılmıştır: versiyona bağlı olarak enstrüman bilgilerinin yer aldığı 8″ veya 12,4″ ekran ve Sync 4’ün yeniliğiyle en eksiksiz bilgi-eğlence menüsünün bulunduğu ön tarafta yer alan diğer 10″ veya 12″ ekran. sistem.

Arka planda karlı dağ silsilesi bulunan Ford Ranger.

Yeni nesil Ranger’ın General Pacheco’da üretimi 660 milyon dolarlık bir yatırım gerektirdi. Sonuç somut: lRaza Fuerte pick-up’ı zaten gerçek bir satış fenomeni piyasaya çıktığı ilk aylarda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir