Yakıt tasarruflu SUV nasıl şık bir sürüş sağlıyor?

O Ford Kuga Kendisi Arjantin pazarının zaten eski bir tanığıdır. Nispeten yakın zamanda mevcut olmasına rağmen (2010’da geldi), başlangıçtan itibaren orta boy SUV’lar arasında alan ve performans açısından bir referans olarak kuruldu.

Özellikle son nesil, hibrit versiyonu sayesinde öne çıkıyor. Modelin son güncellemesi, erdemlerini artırıyor ve onu daha yüksek bir yere taşıyan estetik bir iyileştirme kazanıyor.

Aynı zamanda oval markanın, Maverick Hybrid pikap ve %100 elektrikli Mustang Mach-E ve Ford Pro’nun inişini de içeren E-Transit ticari aracıyla birlikte bu yıl Arjantin’de sunduğu dört elektrikli modelden biri.

Ne getiriyor ve nasıl gidiyor?

Ana değişiklikler burundadır ve artık dünya çapındaki diğer Ford SUV’larla aynı özellikleri paylaşmaktadır. A daha büyük ve daha uzun ızgaradaha stilize edilmiş farlar ve şekillerinin basitleştirilmesi, ona aşırı yüklenmeden çok modern bir “yüz” kazandırıyor.

Teknolojik dokunuş, yalnızca farların şekillerini vurgulamakla kalmayıp aynı zamanda tüm bagaj boyunca uzanan bir ışık şeridiyle bağlantılı olan LED gündüz far sistemleriyle sağlanıyor.

Gerisi pratikte değişmedi. Bunların hepsi Kuga’nın şu anda sahip olduğu uyumlu figürün oluşturulmasına katkıda bulunan küçük ayarlamalardır.

Yeni Ford Kuga’nın 19″ tekerlekleri var.

İçeride de Genel olarak daha iyi bir algı katan değişiklikler var. En dikkat çekici olanı, daha büyük bir ekrana ve daha az fiziksel komutlara sahip olan orta konsoldadır. İyi olan şey, bazı kısayolları korumasıdır.

Kontrol paneli ekranı da gelişti ve artık farklı görünümlere ve daha fazla bilgiye olanak tanıyor. Çok iyi görüntü kalitesine sahip Head-Up Display, sürücüye daha fazla konfor ve güvenlik katıyor.

Hem arka koltuktaki yolcular hem de kargo alanı için alan bir diğer güçlü nokta olmaya devam ediyor. Dezavantajı ise bagaj kapağının çok fazla ağırlığı desteklemeyen çok esnek bir tekstil malzemesinden yapılmış olmasıdır. Kapı elektrikli açma ve kapama özelliğine sahiptir.

Yeni Ford Kuga’nın içinde yeni ekranlar ve daha basit bir tasarım var.

Hibrit sistem aynı kalıyor. 2,5 litrelik 165 HP’lik benzinli motor ve 110 HP’lik başka bir elektrikli motorbunlar birlikte 203 at üretiyor.

Şanzıman, biraz sezgisel bir döner seçiciye sahip bir CVT otomatiktir. Size, direksiyon simidinden ve çok daha az seçiciden bile, istediğiniz gibi vites yükseltme veya azaltma seçeneği sunmaz. Çekiş isteğe bağlı olarak ayrılmaz bir özelliktir.

Hem verimliliği hem de işleyişi açısından piyasadaki en iyi hibrit sistemlerden biridir. yapmanıza olanak sağlayan bir settir. kentsel ortamlarda 18 km/l’den fazla ve ortalama olarak (otoyol bölümleri eklendiğinde) 16 km/l’de kalıyor.

Yeni Ford Kuga’nın gösterge paneli artık daha fazla bilgi seçeneğine sahip olmanızı sağlıyor.

Seçicinin L seçeneği devredeyken şanzıman, elektrik motoruna güç sağlayan aküleri daha hızlı şarj etmek için yavaşlama aşamalarını çok daha uzun süre korur. Bu alternatif şehirde tavsiye edilir Bu anlardan yararlanmak ve bu süreçte frenleri daha az kullanmak. Ancak aracı tamamen durdurmaz.

Fren pedalı kullanıldığında ve araç tamamen durduğunda, gösterge panosundaki bir uyarı, akülere güç sağlamak için frenlemenin bu yavaşlamadan faydalanmada ne kadar etkili olduğunu gösterir.

Ancak bir reaksiyona ihtiyaç duyulursa, bu Kuga’nın sistemi tereddüt etmeden ve enerjiyle tepki veriyor, bu nedenle 0’dan 100 km/saat hıza 9 saniyede ulaşabiliyor.

Yeni Ford Kuga’nın döner seçicisi pek sezgisel değil.

Düşük hızda araç, yayaları “bir şeyin yaklaştığı” konusunda uyarmak için dışarıya doğru küçük bir uğultu yayar. Geri vitese takıldığında bu ses artıyor.

Aniden hızlanmazsanız ve akülerde enerji varsa 2,5 ila 3 kilometreye kadar sadece elektrik motoruyla yolculuk yapabilirsiniz. Ama bu Yalnızca 50 km/saat ila 70 km/saat arasındaki orta hızlarda mümkündür.ve içten yanmalı motor otomatik olarak bağlanacağı için belirgin hız değişiklikleri olmadan.

Bu nedenle elektrikle caddelerde sabit bir hızla ilerlemek kolaydır. Benzinli motor devreye girdiğinde varlığı titreşimler açısından neredeyse farkedilemez.

Ford Kuga orta konsol ekranı artık daha fazla bilgi için işlevleri bölmenize olanak tanıyor.

Direksiyonun dolaylılığına ve pedalların gönderdiği küçük “hisse” rağmen mantıksal tepkiler ve aracın sürekli kontrol hissi ile dinamik davranış olağanüstüdür.

Sürüş konforu da en yüksek noktalar arasında yer alıyor ve süspansiyon sistemi Yolda tepki vermek ve düz olmayan yüzeylerde konfor sağlamak için iyi bir denge sağlarlar.Bu yenileme için büyük lastiklerin (19″) seçilmesine rağmen.

Hız tümseklerine veya çok sert çukurlara biraz kuru tepki veren ön aks, darbeyi hissederek kabine aktarıyor.

Yeni Ford Kuga koltukları çarpıcı bir tasarıma sahip.

Donanımlar gelişti, özellikle sürüş destek donanımları. Artık örneğin direksiyonu, gazı ve freni kontrol ederek park manevrasını yapabilirsiniz.

Yeni Kuga’da pek bir şey değişmedi ama her ekleme, halihazırda sunduğu tüm iyi şeyleri daha da geliştirmişti.

Bu testin yayınlandığı tarihte Ford Arjantin, özellikle bunun gibi ithal bir modelde 0 km değerlerini şüphesiz etkileyecek son ekonomik duyurular nedeniyle yeni bir fiyat listesini analiz ediyordu.

Veri Sayfası

Dingil mesafesi 2.710 mm

Yakıt deposu 54 litre

Elektrik motor gücü 130 HP

CVT Otomatik Şanzıman

Şehir içi tüketim 20 km/l

Ana ekipman

ABS frenler ve denge kontrolü

Sürücü için ön, ön yan, perde ve diz hava yastıkları

uyarlanabilir hız sabitleyici

Şerit merkezleme sistemi

Otonom acil durum freni

Arka Çapraz Trafik Uyarısı

Elektrikli bagaj kapağı

12,3” dijital kart

13,2” dokunmatik ekran

Apple CarPlay ve Android Auto

Cep telefonu için kablosuz şarj cihazı

Panoramik sürgülü tavan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir