VTV’de değişiklikler, yeni yasa onaylanırsa nasıl ve nerede yapılacak?

Kapsamlı torba yasa tasarısının Kongre’deki sunumunda, yasa değişikliğini amaçlayan çeşitli maddeler yer alıyor. otomotiv endüstrisi düzenlemeleri.

Pek çok makale arasında ilk bilineni, maliyetleri azaltmak, bir aracı tescil ettirmek veya patentini almak için gereken prosedür ve gereksinimlerin sayısını dijitalleştirmek ve basitleştirmek amacıyla Otomotiv Mülkiyet Sicili’nin mevcut işleyişini değiştiren makaleydi.

Diğeri ise Araç Teknik Doğrulamasını (VTV) gerçekleştirme metodolojisinde değişiklikler önermektedir. zorunlu ihtiyaç dolaşabilmek.

Madde 630, yetkili tesislerin kontrollerini merkezileştirmeyi ve oyunu açmayı amaçlıyor; resmi bayiler ve mahalle atölyeleri Ayrıca teknik incelemenin gerçekleştirileceği yer de olabilirler.

Kontrol ve kontrol kriterlerinin periyodikliği aynı kalacaktır. Fotoğraf GCBA.

24.449 sayılı Ulusal Trafik Kanunu, Madde 34 “İncelenecek parça ve sistemler, incelemenin periyodu, kullanılacak prosedür, sonuçların değerlendirilmesine ilişkin kriterler ve gerçekleştirileceği yer yönetmelikle belirlenir ve yetkili makam tarafından tamamlanır.”

Ayrıca, her eyalet makamının “doğrulamayı, sıkı kontrol sağlayarak, imalatçıların veya ithalatçıların resmi imtiyaz sahiplerine veya bu amaçlarla yetkilendirilmiş atölyelere devredebileceğini” açıklığa kavuşturarak devam ediyor.

Her ne kadar bu kanunda yer alsa da, şu ana kadar kontrol Yetkili tesislerde merkezileştirilmiş Hizmeti veren firmalar tarafından.

Hizmetin merkezi olmaması, kullanıcıya en uygun konumu seçme özgürlüğünü kolaylaştırmak ve vermekle kalmayıp, aynı zamanda sunulan hizmetleri de çeşitlendirecektir. Aşırı vardiya talebinden kaçının.

Servis resmi bayilerde ve yetkili mahalle atölyelerinde yapılabilir.

Pandemiden sonra hizmet yeniden başlatıldığında Buenos Aires eyaletindeki yetkili fabrikaların sonsuz vardiya talebini karşılayamadığı için Buenos Aires Ulaştırma Bakanlığı’nın bu durumu kanıtlayabilen sürücülere izin verdiğini hatırlatalım. Zorunlu mekanik muayeneyi gerçekleştirmek için vardiya almışlarsa, prosedürün kanıtını, bunu gerçekleştirmek için belirlenen güne kadar dolaşabilirler.

Torba yasa projesi, Trafik Kanunu’nun 34. maddesinin sadece bu noktasını değiştirecek. mekanlar artık yetkililer tarafından keyfi olarak seçilmeyecekHer atölyenin karşılaması gereken gereksinimleri belirleme yetkisine sahip olacak.

İnceleme dönemleri, kontrol sistemleri ve kriterleri aynı kalacaktır.

Buenos Aires hükümeti tarafından yayınlanan uyarı.

Dolandırıcılık uyarısı

Birkaç ay önce olduğu gibi, Buenos Aires eyaletinin hükümeti kullanıcıları bir kez daha uyardı. yeni dolandırıcılık Araç Teknik Doğrulaması (VTV) için randevu alırken sanal olarak.

Hakkında e-dolandırıcılık Resmi sayfaymış gibi davranan ve kullanıcılardan özel veriler elde eden sahte web sayfaları (genellikle sponsorludur) aracılığıyla.

Tek sayfada yer alan bildirimde şu ifadeler yer alıyor: “VTV için vardiya rezervasyonunda dolandırıcılık raporları dikkate alındığında, Buenos Aires Eyaleti Ulaştırma Bakanlığı, işlem sırasında önceden kart bilgilerinizin veya ödemenizin istenmediğini bildirmektedir.” .

O da öğüt veriyor reddetmek ve kınamak bankacılık bilgileri talep eden iletişimleri alanlara.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir