Volkswagen, arabalarını ChatGPT ile donatmaya başlıyor

Geçtiğimiz yıl herkesin konuştuğu gelişmelerden biri de kitlesel olarak ortaya çıkmasıydı. yapay zeka kullanımı. Her zaman en son teknolojiyle bağlantılı olan otomotiv sektörü, yapay zeka sistemlerini araçlarına entegre edeceğini şimdiden duyuruyor.

Duyuru yapıldı volkswagenLas Vegas’ta düzenlenecek CES fuarı kapsamında sistemi birçok modeline entegre edeceğini duyurdu. SohbetGPT Sesli yardımcınızın tamamlayıcısı olarak.

Birkaç yıldır birçok üretici, bazı modellerini, bazı işlevleri yalnızca yüksek sesle söyleyerek yürütmenize olanak tanıyan sesli komutlarla donatıyor.

Yeni sohbet robotu Mevcut asistanın yerini almayacak ve Tiguan, Passat ve Golf modellerindeki en yeni nesil bilgi-eğlence sistemi ve elektrikli ID.7, ID.4, ID.5 ve ID.3 ile birlikte sunulacak.

Özellikleri artırın

Alman markaya göre ChatGPT’nin Volkswagen’in sesli asistanına entegrasyonu, önceki ses kontrolünün çok ötesine geçen çok sayıda yeni yetenek sunuyor. Örneğin, Volkswagen’in adını verdiği IDA sesli asistanı bilgi-eğlence sistemini, navigasyonu ve iklimlendirmeyi kontrol etmek veya genel bilgi sorularını yanıtlamak için kullanılabilir.

ChatGPT’nin taşıyacağı modellerden biri olan Volkswagen ID.7.

Gelecekte yapay zeka sağlayacak sorulara yanıt olarak ek bilgi sürekli genişleyen yeteneklerinin bir parçası olarak bunun ötesine geçiyor. Geliştiriciler için bu, bir araba yolculuğu sırasında birçok düzeyde faydalı olabilir: konuşmaları zenginleştirin, şüpheleri netleştirin, sezgisel bir dille etkileşim kurun, araca özel bilgiler alın ve çok daha fazlasını yalnızca eller serbest olarak yapın.

Direksiyon başında olanlar için hiçbir şey değişmiyor. Yeni bir hesap oluşturmanıza, yeni bir uygulama yüklemenize veya ChatGPT’yi etkinleştirmenize gerek yoktur: sesli asistan “Merhaba IDA” denilerek veya direksiyon simidindeki düğmeye basılarak etkinleştirilir.

Sesli asistan, bir araç işlevinin yürütülmesine, bir varış noktasının aranmasına veya sıcaklığın ayarlanmasına otomatik olarak öncelik verir. Volkswagen sistemi talebe yanıt veremezse, Anonim olarak ChatGPT’ye iletildi ve aynı tanıdık Volkswagen sesi yanıt verecektir.

ChatGPT’nin Volkswagen otomobillerine dahil edilmesi ilk olarak Avrupa’da satışa sunulacak.

Volkswagen, ChatGPT’nin herhangi bir araç verisine erişmemesini ve mümkün olan en yüksek düzeyde veri korumasını sağlamak için soru ve yanıtların derhal silinmesini sağlamak için büyük özen göstermektedir.

Teknik Geliştirmeden Sorumlu Kai Grünitz şöyle konuştu: “Volkswagen her zaman teknolojiyi demokratikleştirdi ve birçok kişi için erişilebilir hale getirdi. Sonuç olarak, artık bu yenilikçi teknolojiyi kompakt segmentten itibaren araçlarda standart bir özellik haline getiren ilk seri üreticiyiz.” Alman markası.

ChatGPT tarafından desteklenen IDA sesli yardım sistemi başlangıçta Avrupa pazarında satışa sunulacak. Ancak yapay zekalarla yaşanan deneyimlere bakılırsa, genişlemesinin hızla hızlanması çok muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir