Vatikan elektriklendi ve Papa Francis araba “koleksiyonunu” artırdı

Vatikan yenileme çalışmalarına başladı Araç filosunun tamamen elektrikli hale getirilmesi için Plan aynı zamanda Dini Devlet Hükümeti tarafından açıklandığı üzere kendi topraklarında ve çevresinde bir ücretlendirme ağının uygulanmasını da öngörüyor.

Bu hedefe ulaşmak için Vatikan bir anlaşma imzaladı. Alman otomobil grubu Volkswagen ile anlaşma sağlandı Araç filosunu orta ve uzun dönem kiralama sistemleriyle Volkswagen ve Skoda marka araçlarla yenilemek.

Yeni stratejinin ilk adımı, törenine Papa Francis’in de katıldığı ID.3 ve ID.4 modellerinin teslimatıyla gerçekleşti.

Duyurulan ilk örnekler, 58 kWh bataryaya ve 207 HP arka elektrik motoruna sahip Pro Performance versiyonları oldu. Menzil ID.3 için yaklaşık 430 km, ID.4 ve ID.5 için ise 530 km’dir (bu iki modelin 77 kWh’lik daha büyük bir pili vardır).

Plan, devlete ait araçları aşamalı olarak elektrikli araçlarla değiştirmeyi, Vatikan Devleti topraklarında ve Roma şehrinin bölge dışı bölgelerinde kendi şarj ağını kurmayı ve kullanımını çalışanlara genişletmeyi amaçlıyor.

Aynı şekilde şarj istasyonlarının gücünün de garanti altına alınmasını taahhüt eder. yalnızca yenilenebilir kaynaklardan gelir.

Alman markasının elektrikli SUV’u Volkswagen ID.4.

Bir beyanında, “Vatikan Şehir Devleti, çevreyi korumaya ve enerji tasarrufu stratejileri sağlamaya yönelik ekolojik politikalar yoluyla sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmeye uzun yıllardır kendini adamıştır” dedi.

Aynı şekilde Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi ve Paris Anlaşmalarının Vatikan Şehir Devleti tarafından da onaylandığını hatırlattı.

“Hükümet, doğal kaynakların sorumlu kullanımı, enerji verimliliğini amaçlayan projelerin yürütülmesi ve teknolojik varlıklarımızın iyileştirilmesi yoluyla iklim nötrlüğü sağlamaya kararlıdır” diye ekledi.

Papa Francis, 2017 yılında İtalyan markasının bağışladığı Lamborghini Huracan’ı kutsadı. Fotoğraf: AP

Geçtiğimiz hafta, dünyanın dört bir yanından yaklaşık otuz dini lider, siyasi liderlerden iklim krizine çözüm bulmak için somut önlemler almalarını isteyen bir Dinlerarası Deklarasyon imzaladı; bu bildiri, birkaç hafta içinde Dubai’de yapılacak bir sonraki COP28 İklim Değişikliği Konferansı’nda ele alınacak. Papa Francis katılacak.

Papa Francis’in arabaları

Buenos Aires Şehri Başpiskoposu olduğu dönemde metroyla seyahat etmeye alışkın olan Jorge Bergoglio, Mart 2013’te Papa olarak meshedildiğinden beri gösteriş yapmamıştı. Vatikan’da bulunduğu neredeyse sekiz yıl boyunca Francis, Vatikan’da bulundu. her zaman hayır amaçlı olan çok çeşitli araçları bağışladık.

Ford Bronco ile yaratılmış bir Popemobile.

Böylece, Papa Francis’in emriyle, markanın kendisine 2017 yılında verdiği ve geliri Irak’taki Katolik topluluklarına yardım etmek üzere tahsis edilen bir Lamborghini Huracan açık artırmaya çıkarıldı.

İki Harley Davidson da açık artırmaya çıkarıldı: Biri Francis XVI’ya verilen ve Francis’in emriyle satılan, diğeri ise Arjantinliye verilen ve yakıt deposunda imzası bulunan.

Bu arada, Papa’nın Ford Focus, Fiat 500 veya Dacia Duster gibi daha dünyevi arabalarda hareket ettiğini görmeye alışmıştı. Dünya çapında farklı turlarda kendisi için hazırladıkları Papamobiles yelpazesinde, diğerlerinin yanı sıra, Ford Bronco, Japonya’da Toyota Mirai, Portekiz’de Isuzu D-Max, Panama’da Ford Ranger, RAM yer alıyor. Meksika’da 2500, Şili’de bir Jeep Wrangler, Küba’da bir Peugeot Hoggar veya Bolivya’da bir Toyota Land Cruiser.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir