Ülkede halihazırda satılan yenilenen SUV’un maliyeti ne kadar?

Honda Arjantin sundu HR-V’nin üçüncü nesli2020 ortalarına kadar ülkede üretilen ve daha sonra Meksika’dan ithal edilen kompakt SUV.

Artık yeni Honda HR-V, Brezilya’nın modern fabrikasından geliyor. ItirapinSão Paulo’nun eteklerinde, City’nin (sedan ve hatchback) ve daha az ölçüde WR-V’nin de üretildiği yer.

Yeni Honda HR-V, Japon markasının yerel pazardaki ikinci lansmanı oldu. dört yıldır habersiz. Geçtiğimiz ay otomobil üreticisi, HR-V ile CR-V arasında konumlanan bir crossover olan ZR-V’yi tanıtmıştı.

Ve hepsi orada değil. Saldırı, füzenin fırlatılmasıyla devam ediyor yeni CR-VOcak 2024’te yapılması planlanıyor, yıl ortasındaki bir süre devamsızlıktan sonra sivilama bu sefer hibrit versiyonda ve Tayland’dan ithal.

Bağlantılarda yüksek mukavemetli çelik ve takviyelerin kullanılması sayesinde burulma sertliği %15 artar.

Zurna Üretim süreci hakkında bilgi edinmek ve Arjantin pazarı için yapılandırılmış bir birimle kısa temas kurmak için Brezilya’ya seyahat eden az sayıdaki medyadan biriydi.

Bağlantı, Japon otomobil üreticisinin üretim tesisinde bulunan test pistinde yapıldı. ekleyeceğimşu anda motor ve şanzıman üretimine adanmıştır. Honda’nın üçüncü fabrikası var Manausmotosiklet ürettiği yer.

Konfor, teknoloji ve güvenlik

Yeni Honda HR-V iki donanım versiyonuyla satılıyor: LX ve EXL 32.000 ve 35.000 dolar sırasıyla.

Hem benzinli motorla 1,5 litre 121 beygir gücü eski 140 HP 1.8’in yerini alan CVT tipi otomatik şanzımanla ilişkilidir.

Bu yeni nesil aynı zamanda direksiyon, süspansiyon ve ses yalıtımında da iyileştirmeler alıyor.

Marka, bu motorla 20 beygir gücüne yakın güç kaybı yaşasa da selefine göre daha verimli ve ekonomik olduğunu öne çıkarıyor.

Brezilya’da motorla donatılmış bir seçenek de (Touring) var 1.5 turbolu 177 beygir (esnek teknoloji) şu anda ürün yelpazesine dahil etmek için yeniden yapılandırma planlarında yer almıyor.

Tasarım açısından ilk bakışta yeni HR-V daha büyük görünüyor öyle olmasa da selefine göre. City platformu üzerine inşa edilmiş ve selefiyle aynı dingil mesafesini (2,61 metre) ve uzunluğunu (4,33 metre) koruyor. Tek fark, iki santimetre daha geniş (1,79 metre) ve iki santimetre daha kısa (1,59 metre) olmasıdır.

Gövdedeki kavisli çizgiler ortadan kaybolarak yerini düz ve belirgin çizgilere bıraktı. Burun da stilize farların ve önceki versiyonu tanımlayan krom parçanın artık bulunmadığı daha hacimli bir ızgaranın eklenmesiyle değişti.

Bagaj kapağının düşüşü de daha belirgindir. Bagaj kapasitesi biraz daha az (437 litreye karşı 354 litre).

Yeni HR-V’nin en yüksek noktalarından biri iç alan. Sürüş pozisyonunun yüksekliği 10 mm artarken, arkadaki yolcular 35 mm daha fazla diz ve ayak mesafesine sahip oluyor. Ayrıca uzun boylu kişilerin başlarını tavana sürtünmesini önlemek için koltukların eğim derecesi de artırıldı.

HR-V ilk kez direksiyon destek sistemlerini ekliyor.

Standart ekipmanının dikkate değer bir unsuru, “Sihirli Koltuk”Markanın çeşitli modellerinde bulunan, sırt dayanaklarını katlamanıza ve minderleri ayrı ayrı kaldırmanıza olanak tanıyan ve kargo alanını her ihtiyaca göre yapılandırmanıza olanak tanıyan bir çözüm.

İç tasarım tamamen değişiyor. Yeni gösterge paneli ve orta ekran 8 inç Android Auto ve kablosuz bağlantıya sahip Apple CarPlay ile.

Aynı şekilde klimada, tasarımı havanın yolculara çarpmasını önleyen yeni difüzörler bulunuyor. Arka sektör için iki hava deliği de eklendi.

Temas kısa olmasına rağmen, test pistinde direksiyon ve süspansiyonda yapılan değişiklikleri kontrol edebildiğimiz farklı düzenler vardı; artık daha dayanıklı amortisörler ve hataları çok iyi absorbe eden burçlar bulunuyordu.

ses yalıtımı Ayrıca tüm kabinin çevresinde poliüretan köpük kullanılması ve özel işlem görmüş bir ön cam eklenmesiyle de geliştirildi.

Yeni 8 inçlik multimedya ekranı ve elektronik park freni.

En dinamik sektörde, 100 km/saat’i aşmadan motoru kapsamlı bir şekilde test etmeye çalışıyoruz. Ancak durdurulan oyunlarda tam hızlanma ararken bir farkettik ki aşırı talep 1.8 140 HP ile takdir edilmedi.

Öte yandan HR-V EX fabrikadan şu donanımlarla donatılmıştır: altı hava yastığıtam LED farlar, güç düğmesi ve 8 inç multimedya ekran.,

EXL ise şunu ekliyor: sürüş destek sistemleri (Otonom acil frenleme ile ileri çarpışma uyarısı, otomatik uzun far sistemi, yorgunluk dedektörü ve kör nokta uyarısı), kablosuz cep telefonu şarj cihazı, deri döşeme, akıllı anahtar, yağmur sensörü ve LED sis farları en öne çıkanlar arasında.

Sürümler ve fiyatlar

Honda HR-V EX: 32.000 ABD Doları
Honda HR-V EXL: 35.000 ABD Doları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir