ülke çapında 18.000 kilometrelik bir yolculukla Mar del Plata’ya ulaştı

Sektörün en önemli yıllarından biri Ford Ranger’ın başarı öyküsü Arjantinde. General Pacheco’da üretilen, tamamen yenilenen ve yerli üretim mührü taşıyan pick-up’ın lansmanının dönüm noktasını, halihazırda Ovalo’nun tescilli markası olan karşı konulamaz bir teklif izledi: yeni bir araç. Ford Ranger Deneyimi.

Markanın ülke çapında gerçekleştirdiği bu tur, 2023 edisyonunda, markanın kimliğini detaylı bir şekilde ortaya koyuyor. Güçlü Irk’ın amblemi1996’dan bu yana yerel montaj hattından çıkan yeni nesil simgesel pick-up’ın muhteşem varlığına sahip. Mar del Plata’daki son molasıyla birlikte, aşağıdakileri içeren bir yolculuk: Arjantin’in iç kesimlerinde 44 şehir ve bu daha uzun süre uzadı 18.000 kilometre. Buenos Aires’te hâlâ son bir durak var.

Yeni Ford Ranger kumda neler yapabileceğinin çoğunu gösterdi.

Federal güzergah ikiye bölündü üç devre Ford uzmanları her toplantıda yepyeni pick-up serisinin özelliklerini ayrıntılı olarak açıklamak için görüşmelerde bulundu. Buna karşılık, markanın müşterileriyle 4×4 sürüş klinikleri düzenlemek için beş destinasyon seçildi: Bunlar Córdoba, Salta, Mendoza, Mar del Plata idi ve Buenos Aires’te sona erecek.

Yeni Ford Ranger, Mar del Plata’nın kumlarında test edildi

Ranger Deneyimi, Arjantin’in diğer rüya manzaralarının yanı sıra Cordoba Sierraları ve And Dağları’nı geçtikten sonra Mar del Plata’ya indi böylece ilin o bölgesindeki müşteriler bilgi sahibi olabilsin ve ilgilenebilsin Ford Ranger’ın yeni nesli.

Video

Rotası boyunca 18.000 kilometreden fazla yol kat eden Güçlü Irk’ın federal geçişi Atlantik Kıyısında durdu.

Toplantı, kaplıca şehrinin güneyine doğru, Deniz Feneri yakınındaki Mute paradorunun kumullarında gerçekleşti. Kahvaltının ardından misafirler, Ford Arjantin’in pick-up uzmanı Juan Manuel Plaza ile ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için sohbet etti.

Daha sonra Ford off-road uzmanlarının tavsiyelerinden sonra müşterilerin avantajlardan en iyi şekilde yararlanın Misafirler, karşılamadan itibaren resmi Ranger’ların arkasında kendi araçlarıyla bir karavanla kum tepelerine doğru yola çıktılar.

Sürüş klinikleri uzman Ford sürücüleri tarafından yürütüldü.

Sürüş klinikleri markanın ekibiyle birlikte resmi Ford Ranger’da gerçekleştirildi. 4×4 kullanmanın en eğlenceli arazilerinden biri olan ama aynı zamanda bulunduğu şartlara göre en karmaşık (yumuşak, sert, paletli veya paletsiz) arazilerden biri olan kumun sırları, 4×4’ler tarafından ortaya çıkarıldı. Oval uzmanlar.

Böylece müşteriler sadece ürün hakkında derinlemesine bilgi edinmekle kalmadı, aynı zamanda Yolcu koltuğunda eğitmen eşliğinde öğrendiler Kamyonun yeteneklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır? Yaz aylarında kumdaki arazi deneyimleri mümkün olduğu kadar güvenli olmalıdır. Markanın klinikleri de bu temel üzerine tasarlanıyor.

Ford Ranger Experience, 2023 yılında ülke genelinde 44 şehri kapsıyor.

“Bizim için müşterilerimizle ve potansiyel müşterilerimizle unutulmaz deneyimler yaratmak çok önemli ve bu yaz da bir istisna olmayacak. Ford Arjantin Ürün Müdürü Diego Barruti, “Markanın hayranlarının mutlaka mekanlarımıza gelmek istemesini sağlayacak bir sürpriz üzerinde çalışıyoruz” diyor.

Ford Ranger’ın yeni nesli nasıl?

Esnasında Korucu Deneyimi 2023Ülkenin büyük bir kısmındaki Ford müşterileri, yeni pick-up’ın menzili hakkında bilgi edinme ve test etme olanağına sahip oldu. Ulusal toprakların büyük bir bölümünü kaplamak için Ford’un üç kamyonet filosu (eş zamanlı olarak geliştirilen her güzergah için bir tane) artı her birinde bir Transit Van’ın yardımı.

Yeni nesil üretim ford korucusu Genel olarak Pacheco dava açtı 660 milyon dolarlık yatırım. Pick-up, 2023’teki lansmanın ardından hızla önceki nesillerin başarılı yoluna devam etti: ilk ayında yerel pazarda en çok satan kamyon oldu.

Serinin sekiz versiyonu vardır; üç motor: 170 beygir gücü ve 405 Nm tork ile 2,0; 210 HP ve 500 Nm’ye sahip 2.0 çift turbolu; ve 250 HP ve 600 Nm’ye sahip V6 3.0. Bu sürücüler, farklı seçeneklere bağlı olarak, altı ileri manuel şanzımana veya tork konvertörlü ve vitesleri atlayarak vitesleri yukarı ve aşağı değiştirebilen Skip Shift işlevine sahip on ileri otomatik şanzımana bağlanır.

Strong Race müşterileri Ranger’ın keyfini güvenli bir ortamda çıkardı.

Hangi Yeni Ranger’ı diğerlerinden ayıran şey teknolojik cephaneliğidirkendi kategorisi için bir referans noktası olarak yerleştiriyor. İki ekranla donatılmıştır: biri versiyona bağlı olarak gösterge bilgilerinin yer aldığı 8″ veya 12,4″, diğeri ise en son özelliklere sahip en eksiksiz bilgi-eğlence menüsünün bulunduğu ön tarafta yer alan 10″ veya 12″ ekrandır. Sync 4 sistemi.

“Talep bizi olumlu yönde şaşırttı. Neyse ki ihracat yaptığımız diğer pazarlara da giden üretimi geliştirmek için çalışıyoruz. Pickup büyük bir kabul düzeyine sahip ve biz bu talebi karşılamak için çalışmaya devam ediyoruz ve ürünü insanlara daha da yakınlaştırmamıza olanak tanıyan bu etkinlikleri düzenlemeye devam ediyoruz,” diye bitiriyor Ranger tarih yazmaya devam ederken Barruti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir