Tarihi bir yılda, yeni Ford Ranger ülke genelinde 29.000 kilometrelik etkileyici bir yolculuğu tamamladı

Uzun ve başarılı geçmişinde 2023 yılı, simgesel Ford Ranger için tarihi bir dönüm noktası olacak. Her ne kadar 1996 yılında General Pacheco Endüstri Merkezi’nde üretimine başlanmasından bu yana Güçlü Irk’ın simgesi Sürekli bir evrim içinde olan, birkaç ay önce tanıtılan en son nesil, kendi kategorisinin tüm parametrelerini teknoloji, güç ve sağlamlık.

Pilará’daki Ford Kampüsü Off Road’da yaklaşık 30 pikap toplandı.

Şok edici lansmana, yeni pick-up’ın niteliklerine uygun federal bir sunum eşlik etti. Bu nedenle Oval markasının Strong Race ile her yıl gerçekleştirdiği bir macera olan Ford Ranger Experience 2023, Ford müşterilerinin – ya da potansiyel müşterilerinin – Her türlü arazide test sürüşleri yaparak yeni Ranger’ı tanıyabilirler. Bu girişimle birlikte yeni milli pikapın iniş işlemleri de tamamlandı.

Müşteriler Ford Rangers’larını 4×4 için özel olarak tasarlanmış pistte test ediyor.

vardı 29.000 kilometreden fazla turlar, 45 ilde eylembazı 60 etkinlik öyle organize edildi ki 10.000 kişi Yeni Ford Ranger’ı görmeye gelecekler ve 4.000’den fazla test sürüşü Arjantin topraklarında gerçekleştirildi. Yeni ulusal pick-up, erişimi sayesinde benzeri görülmemiş bir macerayla aylar boyunca her türlü yüzeyde özelliklerini sergiledi.

Yeni Ford Ranger, Arjantin genelinde test edildi

O Markanın bayileriyle birlikte düzenlediği Ford Ranger Experience, Ağustos ayında, General Pacheco tesisinde üretilen pick-up’ın (Haziran sonunda piyasaya sürülecek) potansiyelini ayrıntılı olarak göstermeye başladı.

Video

Yeni nesil ulusal pikapla ülke çapında dört turlu federal bir yolculuktu. Son istasyon: Pilar.

Piyasada yalnızca birkaç hafta kala Ranger, birkaç eyalette üç turluk bir yolculuğa başladı (daha sonra AMBA’ya dördüncüsü eklendi) Ford uzmanları, pikap serisinin özelliklerini teorik konuşmalarda ayrıntılı olarak anlattı. Hemen hemen aynı anda, rekor sürede Ranger zaten kendi kategorisinin en çok satanlarından biri olarak konumlanmıştı.

Marka sürücülerinin müşterilere Ranger’dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini anlattığı 4.000’den fazla test sürüşü yapıldı.

Salta ve Jujuy’a yolculuklarının başlangıcında Córdoba, ilk büyük müşteri grubunun buluşma noktasıydı. Villa Giardino’da bir otelde buluşarak mekanik yenilikler hakkında derinlemesine teknik bir konuşma yaptılar. Yeni nesil Ford Ranger’ın sahip olduğu donanım, teknoloji ve güvenlikKullanıcılar daha sonra resmi ekiple birlikte geçitlerde, pistlerde, tırmanışlarda ve inişlerde test etmek için dağlara doğru yola çıkıyor.

Córdoba’da Ford Ranger Deneyimi 2023

Córdoba geçidinin başında profesyonel pilotlardan oluşan bir ekip vardı. Federico Villagra, birçok kez Arjantin ralli şampiyonu Ulusal düzeyde 19 kez taç giymiş, 180 Dünya Şampiyonası yarışına katılmış, hatta gezegenin en zorlu yarışı olan Dakar Rallisi’ne katılmıştır.

Pick-up’ın derinlemesine testlerinden bir diğeri Potrerillos, Mendoza’da gerçekleştiRanger Experience 2023’ün Cuyo rotası çerçevesinde. Orada, La Martineta mülkünün sunduğu rüya gibi bir ortamda, Route 7’nin kenarında zorunlu bir durak olan inanılmaz derecede eriyen bir göle birkaç metre uzaklıkta, başka bir uzman grubu daha görevlendirildi. Müşterilerle birlikte testlerden ve test sürüşlerinden sorumludur.

Mendoza’da Ford Ranger Deneyimi 2023.

Bu fırsatta Sürücüler, Dakar Rallisi deneyimi olan Mendoza yerlisi Franco Caimi tarafından yönetildi.Diğer profesyonellerle birlikte aynı rotayı uygulama alanı olarak kullananlar.

Córdoba ve Mendoza, markanın müşterilerine 4×4 sürüş klinikleri düzenlemek için seçilen beş destinasyondan ikisiydi (Salta, Mar del Plata ve Buenos Aires ile birlikte). Ranger Experience 2023’ün geçtiği diğer şehirlerde 10.000’den fazla kişi gelip yeni ulusal pikapın özelliklerini öğrenme fırsatı buldu.

Mar del Plata’da Ford Ranger Deneyimi 2023.

Yaklaşık 30 kamyonun toplandığı Pilará’daki Ford’un özel Off Road Kampüsü’ndeki son durak, Ford ve yeni Ranger’ın 2023’teki büyük macerasının son noktasıydı. Yeni ulusal pick-up burada tüm potansiyelini açığa çıkarmak için geri döndü. Dört tekerlekten çekişi test etmek için her türlü tırmanışın ve engelin bulunduğu özel olarak tasarlanmış bir parkurda.

Ford Ranger’ın yeni nesli nasıl?

Bu yolculuk için Ford’un üç korucu filosu -artı her birinde birer Transit Minibüs yardımıyla- neredeyse dört ay boyunca ülke genelinde 45 noktayı ziyaret etti.

Ranger Experience 2023’ün farklı aşamalarında Ford müşterileri, aşağıdaki ürünlerden oluşan yeni ürün gamının temsilcileri hakkında bilgi edinme fırsatı buldu: üç farklı motora sahip sekiz versiyon: 170 beygir gücü ve 405 Nm tork ile 2,0; 210 HP ve 500 Nm’ye sahip 2.0 çift turbolu; ve 250 HP ve 600 Nm’ye sahip V6 3.0.

Juan Manuel Plaza, Ford pick-up uzmanı, yeni Ranger’ın niteliklerini açıklamaktan sorumlu kişilerden biri.

Bu motorlara, farklı seçeneklere bağlı olarak, altı vitesli düz şanzıman veya tork konvertörlü ve vitesleri atlayarak viteslerin yükseltilip alçaltılmasına olanak sağlayan Skip Shift fonksiyonuna sahip on vitesli otomatik şanzıman eşlik ediyor.

Yeni Ranger’ın 4×2 ve 4×4 versiyonları güç, sağlamlık ve güvenlik açısından standartları yükseltmenin yanı sıra, teknoloji ve ekipman konusunda ön planda. İki ekranla donatılmıştır: versiyona bağlı olarak enstrüman bilgilerini gösteren 8″ veya 12,4″ ekran ve Sync 4’ün en son özelliklerine sahip en eksiksiz bilgi-eğlence menüsünü içeren diğer 10″ veya 12″ ön tarafta bulunur. sistem.

General Pacheco’da yeni nesil Ford Ranger’ın üretimi talep edildi 660 milyon dolarlık yatırım. Önceki nesiller gibi o da Arjantin halkını kısa sürede büyüledi. Onu Ranger Experience 2023 ile buluşturanlar minnettar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir