Stil ve kalite konusunda referans haline gelen SUV nasıl?

Tek başına bir şirketin tamamını temsil eden modeller var. Ve bu durum pekala olabilir Sportage Kia’dan. Özellikle bizim gibi satış hacminin birçok kişinin marka kullanıcısı olma isteğiyle ters orantılı olduğu bir pazarda.

Bu, beşinci nesil Bu orta boy SUV’un bir kısmı artık Arjantin’de ve Zurna test ediyorduk. İlerleme: En hızlı hızlandığı evrimdir stil, kalite ve teknoloji.

Sportage sorumluydu Kia adını bölgemizde genişletmek90’lı yılların başında yalnızca minibüslerle ilişkilendirilen bir şirket. Ancak Koreli marka, orta boy bir SUV sunmayı tercih eden ilk markalardan biriydi ve bu sayede dünyanın her yerindeki kullanıcıları fethetti.

Bu sonucu her yıl gördü ve 2022’de neredeyse 500 bin adet gezegenin her yerinde satılıyor. Bu yeni neslin piyasaya sürülmesiyle birlikte sayıların 2023’te daha da artması bekleniyor.

Çıtayı daha yükseğe ayarlayın

Ancak Arjantin’de hikaye farklı; ülkeye gelen ürünün farklı olması ya da yerel müşterilerin çok farklı tercihleri ​​olması nedeniyle değil. Gerçek şu ki, ithalat üzerindeki kısıtlamalar ve vergi yükleri bu tür modellerin daha da popüler hale geldiği anlamına geliyor. lüks modellerin satış fiyatlarıdünyanın geri kalanında hala orta sınıfa aitler.

Yeni Sportage’ın burnu yeni olmakla kalmıyor, kıvrımlar ve arka kaplama da bagaj kapağında çok özel bir şekil oluşturuyor.

Her ne kadar bu son neslin nasıl ortaya çıktığını görsek de, Kia Sportage’ın premium marka bir araca imrenecek hiçbir tarafı yok.

Kore markalarının durumu şunu gösterdi: kalite ve teknoloji, hem Kia hem de Hyundai olarak fikrinizi hızla değiştirebilirsiniz. Batılı olmayan üreticilerin, kullanıcıları ürünlerinin iyi olduğuna ikna etmeye çalışırken daha zor bir işi vardı. Ve Koreliler bunu çok çabuk yaptılar.

Zaten tanınan bu kaliteye Kia, son on yılın ortasında neler yapabileceğini göstermeye başlayan tasarımı da eklemeye başladı. Bugün Sportage, avangard üsler Orta SUV segmentinde, sadece çarpıcı değil, modern ve farklı bir imaja sahip.

Malzemeler, donanımlar ve kaplamalar yüksek seviyededir.

LED ışıkların, renklerin, malzemelerin ve şekillerin kullanımı, oranlar açısından diğerlerinden pek farklı olmayan ancak büyük farklılık. Titizlik olmadan ama mutlak modernlikle.

Aynı formül, iki adet 12,3 inçlik ekranla iç mekanda da tekrarlanıyor. 24 inçten büyük geniş kavisli ekrangösterge paneli ve multimedya merkezinin gruplandırıldığı yer.

İkincisinin altında iyi zevk ve teknolojiyi birleştiren bir detay var: dokunmatik yüzeye sahip siyah bir panel ve uçlarında iki düğme komutlarınızın işlevlerini değiştirin seçime bağlı olarak Düğmeler bile! Radyonun ses seviyesini veya kadranını kontrol etmek veya sıcaklıkları seçmek için olabilirler.

İki adet 12,3 inç ekran, 24 inçten daha geniş, kavisli bir ekran oluşturur.

Malzemeler, donanımlar ve kaplamalar yüksek seviyededir. Sadece bakmak değil, dokunmak da hoş. Çok sayıda doku ve renk kombinasyonu mevcut ve tek pişmanlık, “piyano siyahı” tipi kaplamaların çok fazla toz tutmasıdır.

Yüksekliği ve derinliği ayarlanabilen direksiyon kolonu ve konfordan ödün vermeden vücudu buna göre destekleyen koltuğuyla sürüş pozisyonu en iyisidir. Kontrollerin tümü elinizin altındadır ve sürücünün katılımını sağlar. Yolcu ise biraz dışarıda bırakılıyor.

Artık arkadaki yolcular için ilginç bir çözüm benimsendi. çok daha fazla alan. Ancak Kia, ön koltukların sırt dayanaklarına iki USB portu yerleştirdi ve böylece cihazların çiplerinin veya kablolarının diz hizasında araya girmesini engelledi.

Gösterge paneli mükemmel görüntü kalitesi sunar.

Sportage’ın yeni motoru 178 beygir gücünde 1.6 turbo, önceki 2.0’a göre çok daha enerjik ve canlı. İyi tepki çok daha aşağıdan gelir ve hızı geri kazanmak için büyük bir güce sahiptir, ancak bu enerji bazen çok fazla “sinirlilik” ile birlikte iletilir ve bazı can sıkıcı sarsıntılara neden olabilir.

Artık otomatik şanzıman yedi ilişki ve çift kavrama, olağanüstü performansıyla. Çekiş kapsayıcı test edilen versiyonda (diğeri 4×2), her iki aks arasında isteğe bağlı dağıtımla.

Asfalta açıkça yönlendirilen lastikler, asfaltta büyük başarılara olanak sağlamaz. Bu modelin bir diğer yüksek noktası olan sürüş konforuna katkıda bulunduğu için boyut seçimi (235/60) vurgulanmalıdır.

Arka USB bağlantı noktaları için akıllı çözüm: diz yüksekliğini rahatsız etmeyecek şekilde ön koltuk arkalıklarına yerleştirilmiştir.

Tasarım, kalite, teknoloji ve davranış açısından yeni Kia Sportage, Arjantin’de neden birçok kişinin sahip olmak isteyebileceği ancak çok az kişinin karşılayabileceği bir model olduğunu gösteriyor; sadece yukarıda belirtilen bulunabilirlik sorunları nedeniyle değil, aynı zamanda fiyatı nedeniyle.

Fiyat:% s

Sportage X-Line: 61.000 ABD Doları (test edilmiş sürüm)
Sportage EX: 55.000 ABD Doları (giriş aralığı)

Veri Sayfası

Uzunluk: 4.660 mm
Genişlik: 1.865 mm
Yükseklik: 1.680 mm
Dingil mesafesi: 2.755 mm
Ağırlık: 1.575 kg
Gövde: 543 dm3
Yakıt deposu: 54 litre
Motor: 1.6L benzinli, turbo
Güç: 5.500 rpm’de 178 HP
Tork: 1.500 dev/dak’da 265 Nm
Çekiş: İntegral
Şanzıman: Otomatik (çift kavramalı), 7 vitesli.
Maksimum hız: 184 km/saat
0-100 km/sa hızlanma: 9,2 saniye
Ortalama tüketim: 8,5 L/100 km

Ana ekipman

ABS ve stabilite kontrolü
Ön, ön yan ve perde hava yastıkları
uyarlanabilir hız sabitleyici
Şerit tutma sistemi
Otonom acil durum freni
Kör nokta radarı
Yağmur sensörü
Lastik basıncı sensörü
12,3″ dijital gösterge paneli
12,3″ multimedya ekranı
Android Auto ve Apple CarPlay
Kablosuz cep telefonu şarj cihazı
Düzenlemeli ön koltuklar. elektrikli ve ısıtmalı
Isıtmalı direksiyon
spor pedal kurulu
Anahtarsız erişim sistemi (Akıllı Anahtar)
Uzaktan ve yakın bagaj kapağı açılması
Panoramik sürgülü tavan
Suni deri döşeme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir