Renault, Mercosur için yeni bir orta SUV üretecek

Kardian’ın tanıtımı ve gelecekteki kompakt pick-up’ın önizlemesinin ardından Renault, yakın zamanda bir yatırım duyurdu. 380 milyon dolar Brezilya’da üretmek için yeni SUV orta Arjantin ve bölgedeki diğer pazarlarda pazarlanacak.

İsmi henüz açıklanmayan araç, Kardian ile birlikte serinin ikinci aracı olacak. sekiz model markanın 2027 yılına kadar Avrupa dışında satışa çıkacağı belirtiliyor. Niagara pikapının son versiyonu da listeye eklendi.

Yeni SUV, kompakt Kardian ve Duster’ın üzerinde yer alacak. Paraná eyaletindeki Ayrton Senna Kompleksi’nde üretilecek. yeni modüler platform (CMF-B) Kardian’da kullanılırken, lansmanının kompakt SUV’un (Mart 2024, Brezilya’da) lansmanını takip etmesi planlanıyor.

Esnek bir platform olduğundan modelin uzunluğu dört ila beş metre arasında olacak. Akslar arası mesafe ise dört seçenek arasında değişebiliyor ve uzunlukları 2,60 ile 3 metre arasında değişebiliyor.

Mart 2024’te Brezilya’da satışa sunulacak Kardian kompakt SUV’dan sonra piyasaya sürülecek.

Renault teknik özellikleri hakkında fazla bilgi vermedi. Evet, kendini yeni nesil motorların geliştirilmesine, üretimine ve üretimine adamış bir şirket olan Horse tarafından Ayrton Senna Kompleksi’nde üretilen bir motoru kullanacak. düşük emisyonlu hibrit motorlar. Bunun için bir 20,3 milyon dolarlık (100 milyon reali) yatırım.

Fransız markası yatırım yaptı 1,03 milyar dolar Brezilya’da 2021’den itibaren (5,1 milyar real).

Aynı şekilde Brezilya sitesi OtomatikEspor Modelin muhtemelen motorla donatılacağını da sözlerine ekledi. 1.3 turbo esnek 170 hp Duster ve Oroch’ta (Brezilya pazarında) halihazırda mevcut olan bir ürün.

Kardian ile aynı modüler platformda üretilecek.

Kardian gibi, Renault’nun yeni orta boy SUV’u da küresel olarak Brezilya’da piyasaya sürülecek ve buradan tüm bölgeye ihraç edilecek. Üretiminin 2024 sonu veya 2025 başında başlayacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir