Olası güvenlik kusurları nedeniyle Volkswagen, popüler modellerinin incelenmesi çağrısını yineliyor

Volkswagen Arjantin bir kez daha en çok satan modellerinden bazılarının kullanıcılarına çağrıda bulundu. olası hava yastığı arızası.

Önleme kampanyasının başladığı 2020 yılından bu yana gerçekleşen üçüncü geri çağırma, Volkswagen modellerinin sahiplerine yönelik. Gol, Voyage, Saveiro, Fox, Suran, Transporter ve Yukarı! 2006 ile 2018 yılları arasında üretilmiştir.

öyle mi binlerce ünite etkilendi (marka sayıyı bildirmedi). Her ne kadar ülkemizde bu olası kusurla ilgili herhangi bir kaza bildirilmese de marka, kullanıcıların onarımı yaptırmak için resmi atölyelere gitmesini sağlayamadı. karşılık gelen kontrol.

Bu nedenle, özel bir avantaj olarak, bu geri çağırma işlemi için doğrulama işlemini gerçekleştirmek üzere katılan ve daha önce bunu yapmamış olan tüm müşterilere, tamamen sübvansiyonlu bir yağ ve filtre değişimi sağlanacaktır.

Servis ücretsizdir ve daha önce kontrol ettirmemiş olanlar için yağ ve filtre değişimini de içermektedir.

Kullanıcının, aracının önleme kampanyasından etkilenip etkilenmediğini kontrol edebilmesi için marka, aracın yeşil kartında ve ön camın altında bulunan VIN (araç kimlik numarası) veya şasi numarasını girmesi gereken bir sayfa oluşturdu. .

Böyle bir durumda randevu ayarlamak ve ilgili bileşenlerin gecikmeden değiştirilmesini sağlamak için derhal resmi bayinizle iletişime geçmelisiniz. Hizmet ücretsizdir.

Hava yastığı şişirme sorunları

Volkswagen’e göre, laboratuvar analizi sonrasında, bu araçların bazılarında, araçların yüksek sıcaklıklara, büyük termal genliklere ve yüksek bağıl neme uzun süre maruz kalmasından sonra bir grup gaz jeneratörünün bozulma ihtimalinin olduğu tespit edildi. hava.

Geri çağırma yedi Volkswagen modelini içeriyor: Gol, Voyage, Suran, Fox, Up!, Saveiro ve Transporter. Reuters’in Fotoğrafı

Bu koşullar gaz jeneratörünün patlamasına neden olabilir ve sistemin devreye girmesi durumunda, hava yastığının açılmasına neden olacak kadar yavaşlamalı bir kaza durumunda, fiziksel hasar veya ölüm riski taşıyan metal parçalar araca fırlayabilir. sakinleri için.

Alman marka bu olası başarısızlığın altını çiziyor Hava yastığının “açılmamasından” ibaret değildir kendiliğinden açılması değil, yaralanmaya yol açabilecek olası kusurlu açılmasıdır.

Bu vaka, birkaç yıl öncesine kadar dünyanın en büyük hava yastığı sistemleri tedarikçisi olan ve Takata Vakası olarak bilinen otomotiv endüstrisi tarihindeki en büyük geri çağırmayla ilgilidir.

Takata hava yastıkları otomotiv endüstrisini hâlâ merakta tutuyor.

2014 yılında şirketin bu kusuru yıllardır gizlediği ortaya çıktı; bu kusur dünya çapında yaklaşık 40 kişinin ölümüne ve yaklaşık 500 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Takata, sektörde benzeri görülmemiş bir dramdır. 19 üretici ve 34 marka Arızalı hava yastıkları olan araçları satan kişi. İş o kadar devasaydı ki, zirvedeyken, dünyada yerleştirilen her beş hava yastığından biri Japon şirketi tarafından üretiliyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir