Kwid E-Tech, popüler Renault modelinin %100 elektrikli versiyonunun maliyeti ne kadar?

Renault’nun gelişmiş elektrikli aracı şekilleniyor. Fransız marka ön satışta fiyat belirledi Kwid E-TeknolojiGeçen yılın Aralık ayında piyasaya sürülen.

Bu şekilde, 50 kişi Ön satışa (48 saat içinde tükendi) yalnızca 100.000 $’lık rezervasyon ödeyerek erişenler artık ödeme yapmak zorunda kalacak 27.880.000$ %100 elektrikli kompaktın keyfini çıkarabilmek için.

Bu elektrikli model daha ucuz piyasada genel bir marka tarafından üretilmektedir.

Her ne kadar bu rakam eşdeğer olsa da neredeyse iki katı 2021 yılında ülkede üretimi durdurulan içten yanmalı motorlu versiyonun maliyetinin ne kadar olacağı açıklandı. Piyasadaki en ucuz modellerden biri olmasına rağmen bu ay itibarıyla artık 15.000.000 doların altında fiyata araç bulunmuyor.

Firma ayrıca modelin Mart ayı sonunda resmi olarak tanıtılacağını ve müşterilere modelin satın alınmasında %25 indirim uygulanacağını da duyurdu. Chargebox ev şarj cihazışarj cihazının kurulum maliyetinde %20 indirim ve bir yıllık sübvansiyonlu tüm risk sigortası.

Fransız marka, Kwid E-Tech’in yanı sıra iki elektrikli modeli daha tanıttı: Megane ve Kangoo, ancak şu anda ön satışları açıklanmadı.

Popüler elektrikli otomobil

Kwid E-Tech, Çin’de üretilmiştir ve 48 kW’lık bir motora (65 beygir gücüne eşdeğer) ve 113 Nm torka sahiptir ve ev prizinde bile şarj edilebilen 27 kWh’lik bir pil ile ilişkilidir. 298 kilometrelik özerklik kentsel bisiklette (karma kullanımda 265 km).

Estetik olarak standart versiyona benzer.

Pili şarj etmek yapılabilir üç mod: yurtiçindeki bir prizden biraz ihtiyacınız olacak dokuz saat pilin %15 ila 80’ini doldurmak için; 7,4 kW’lık bir AC şarj cihazıyla ihtiyacınız olacak üç saat; 30 kW’lık bir doğru akım şarj cihazıyla bu süre kısalır 40 dakika.

Pil ömrü, gücü 33 kW (48 kW yerine) ile sınırlayan, maksimum hızı 100 km/saat ile sınırlayan ve rejeneratif frenlemenin daha etkili olmasını sağlayan (gaz pedalı her bırakıldığında enerji geri kazanımı sağlayan ve ayrıca fren yaparken).

Performans açısından Kwid E-Tech’in 0’dan 50 km/s hıza çıkması gerekiyor 4,1 saniyemaksimum hız ise 130 km/saattir.

Vites seçici daireseldir.

Dışarıdan bakıldığında Kwid E-Tech termal motor çiftine benziyor. İçeride değişiklikler daha belirgindir. Öncelikle tüm elektrikli araçlarda olduğu gibi vites kolu yokancak üç konumlu döner komut: Doğrudan, Nötr ve Geri.

Diğer fark ise gösterge paneli tasarımıDijital saatleri sürüş tarzı ve pil durumu hakkında bilgi veren .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir