İlk %100 elektrikli kamyon bir bira fabrikasının filosuna katıldı ve şimdiden Buenos Aires’te seyahat ediyor

Volkswagen için Marka Stüdyosu

Arjantin’deki ilk elektrikli kamyonun zaten bir sahibi var ve Şehirde seyahat etmeye başlamaya hazır. Alman markasının 2023 yılındaki büyük yeniliklerinden biri olan Volkswagen e-Delivery, müşterilerine hizmet veren Express Logistics filosuna katıldı. Quilmes Bira Fabrikası ve Malt Üretimi.

Bu şekilde bu %100 yanmasız araç Alman otomotiv şirketinin %50’si bu önemli ulusal bira fabrikasının filosuna katıldı ve bu, hedefine ulaşma konusundaki kararlılığını doğruladı. karbon nötrlüğüyani net dioksit emisyonları sıfıra eşittir.

“Ekibimizin satışında öncü olmak bizim için bir gururdur.” Arjantin’deki ilk %100 elektrikli kamyon. Bu dönüm noktasıyla birlikte mobilite paradigmasındaki değişime ve Volkswagen markasının sürdürülebilir stratejisine olan bağlılığına tanık oluyoruz” dedi. Federico Ojangurenİcra Müdürü Volkswagen Kamyon ve Otobüsler.

Ağır plug-in modelin ilk ünitesinin teslimatı Merkezi Pazar Dağıtım Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte gerçekleşti. Ülkedeki elektromobilite yolundaki bu ilk dönüm noktasının önemini belirtmek için seçilen senaryoydu.

Video

Volkswagen e-Delivery, Cervecería y Maltería Quilmes filosuna katıldı.

Alman mühendislik şirketi Siemens Bu yeni elektrik ünitesinin aküsüne güç sağlamak için gerekli şarj cihazı halihazırda dağıtım merkezi tesislerine yerleştirilmiş durumda. Böylece her şey hazır olur Volkswagen e-Teslimat başlamak Buenos Aires sokaklarında dolaşmak.

Ariel SandlerCervecería y Maltería Quilmes Lojistik Direktörü, Volkswagen e-Delivery’nin “bir kilometre taşı daha” şirketin sahip olma planında “karbon nötr bir lojistik ağıgüzergahlarda ve güzergahlarda daha fazla verimlilik, her zaman dolu kamyon politikası, ölçeklenebilirliğe yatırımlar ve son kilometre teslimatları için elektrikli kamyonetlerin kullanılması.

Bu nedenle Quilmes yöneticisi katkıda bulundu: “Arjantin’de lojistiği yönetmenin yeni bir yolunda her gün ülkenin her köşesine ulaşan bir ağ olarak oynayabileceğimiz rolden heyecan duyuyoruz.”

Ülkedeki ilk elektrikli kamyon Volkswagen e-Delivery nasıl bir şey?

O Volkswagen e-Teslimat güçlü bir şeye sahip elektrik motoru hangi teslimat 300 kW -yaklaşık 402 beygir gücüne eşdeğer- sıfır dönüşten itibaren maksimum 2.150 Nm tork ile, daha fazlasını kolayca hareket ettirir 14 ton ağırlık.

Volkswagen e-Delivery Cervecería Quilmes’e teslim edildi.

Bu versiyonun toplam brüt ağırlığı vardır 14.500 kiloMaksimum taşıma kapasitesi ise 9.300 kiloya ulaşıyor. 10,7 ton ağırlığında ve 5.750 kilo taşıma kapasitesine sahip bir e-Teslimat çeşidi daha var. Her ikisinin de standart ölçüsü 6.901 metre uzunluğa, aynasız 2.191 metre genişliğe, 2.414 metre yüksekliğe ve 3.3 metre dingil mesafesine sahip.

Çok çeşitli kentsel ihtiyaçları karşılamak için standart olarak pnömatik süspansiyonla donatılmıştır ve doğrudan tahrikbu elektrikli kamyonun bir 250 kilometreye kadar özerklikAltı adet 106 kWh lityum-demir-fosfat pili sayesinde.

VW e-Delivery, Arjantin’deki ilk %100 elektrikli kamyon.

Enerji ikmali, Volkswagen ortağı Siemens işbirliğiyle geliştirilen doğru akım şarj cihazlarıyla, hızlı bir şekilde kullanılabilen 160 kW’lık üç fazlı kule aracılığıyla gerçekleştiriliyor. iki saatte tam pil kapasitesi.

Üç aşamalı rejeneratif fren sistemi, yavaşlamak için tüketilen enerjinin %40’ına kadarını kullanabilir. Ayrıca az yük olduğunda üç aksından üçüncüsünün pnömatik süspansiyonunu devre dışı bırakma olanağı da bulunmaktadır. tüketimi azaltmak.

Volkswagen e-Delivery’nin menzili 250 kilometreye kadar çıkıyor.

Kendini işine adamış bir ekip tarafından tasarlandı e-HareketlilikBu model Volkswagen’in Resende’deki Kamyon ve Otobüs fabrikasında üretiliyor. Rio de Janeiro. Brezilya’da büyük ölçekli elektrikli modellerin montajının yapıldığı ilk terminaldir.

O e-Teslimatın Arjantin pazarına girişi sürekliliğidir Volkswagen’in elektrifikasyon stratejisi aralığı. Bu kamyon, kısa vadede ID.3 hatchback ve ID.4 SUV gibi diğer modellerle devam etmesi beklenen bir planın ilk kilometre taşı olarak karşımıza çıkıyor.

Aslında e-Delivery, Volkswagen’in Alman markasının elektrikli öncüsü kapsamında bu yıl farklı fuarlarda sergilediği yıldız ürünlerden biriydi. Artık Buenos Aires sokaklarında gezmeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir