İkinci el aracınızın bugünkü fiyatı ne kadar ve kasım ayının en çok satan 10 modeli nelerdi?

Pazarı kullanılmış arabalar Spekülasyonlara, ünite eksikliğine ve belirgin düşüşlere rağmen 2022 yılına kıyasla yeniden büyüdü. %10 ila %15 arasında fiyat artışı En çok aranan modeller için.

Otomotiv Ticaret Odası (CCA), Kasım ayında Arjantin’de satıldıklarını bildirdi 132.314 kullanılmış araçBu, geçen yıl satılan 127.178 adede kıyasla %4,04’lük bir artışı temsil ediyor.

Sektör, arz sıkıntılarını ve ekonomik krizi dikkate alarak öngörülerin 1,7 milyon adede yakın yılın başında düşünülemezdi.

Ocak ve Kasım ayları arasında satıldılar 1.532.371 İkinci el araç sayısı, 1.454.637 operasyonun kaydedildiği 2022 yılının aynı dönemine kıyasla %5,34’lük bir büyümeyi işaret ediyor.

Geçtiğimiz yıla kadar Brezilya’da üretilen VW Gol, son sekiz yılın en çok tercih edilen ikinci el modeli oldu. Fotoğraf Clarín Arşivi.

Bu artışlara rağmen Ekim ayı sonuçlarıyla (141.550 araç) karşılaştırıldığında %6,52’lik bir düşüş görülüyor.

CCA sekreteri Alejandro Lamas, “Kasım ayı, kalıcı iniş ve çıkışlarla sona eren bir yılda yeni bir büyümeye işaret etti” yorumunu yaptı.

Javier Milei’nin varsayımları ve geleceğe bakış açısıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk başta ilerlemenin zor olacağını biliyoruz, ancak bize yolun sonunda bir ışık vaat ediyorlar, bu yüzden maksimuma başvurmak zorunda kalacağız.” fedakarlığın anlamlı olması umuduyla yeni bağlamın üstesinden gelebilmek için profesyonelliğimizi sürdüreceğiz.”

Fiyat artışı

CCA sıralaması dikkate alındığında en çok aranan yedek araçlar bir kez daha küçük arabalar ve orta pikaplar.

En çok satan yine oldu Volkswagen Golyılı ve versiyonu ne olursa olsun ürün gamı ​​şu sıralar fiyat artışına uğradı: %10, MSK’nın yayınladığı listeye göre.

Gol yıllardır halk tarafından en çok aranan yedek otomobil oldu. Geçen yılın sonuna kadar Brezilya’da üretilen çocuk, yıllık tablonun zirvesinde yer aldı ve 8.012 adetle Kasım ayının en çok satanı oldu.

Chevrolet Corsa, Renault Clio ve Ford Fiesta da geçen aya göre yüzde 10 artış gösteren diğer ilk 10 model arasında yer alıyor.

Sektörden gelenler, satış tesislerinin az stok bulundurmaya devam ettiği konusunda ısrar ediyorlar. Fotoğraf Arşivi Clarín

Pikaplara gelince; Toyota Hilux Yine en çok aranan ve en çok artış gösteren o oldu: %15,5 tüm versiyonlarında.

Zárate’de üretilen pikap, Kasım ayı genel sıralamasında 4.059 adetle Chevrolet Corsa’nın ardından üçüncü sırada yer aldı. Tıpkı 0 km pazarında olduğu gibi ikinci el kamyonlarda da bu geçerli.

Oda, (6.000’den fazla model ve versiyon içeren) kılavuzundaki değerlerin tahmin olduğunu ve pazarlama sektöründe yürütülen operasyonlara ve periyodik araştırmalara dayanarak oluşturulduğunu ifade ediyor. Aynı şekilde, diğerlerinin yanı sıra transfer, sigorta ve navlun maliyetlerinin de bunlara dahil olmadığını açıklıyor.

Kasım ayının en çok satan 10 modeli

Volkswagen Gol ve Trend: 8.012
Chevrolet Corsa ve Klasik: 4.660
Toyota Hilux: 4.059
Renault Clio: 3.185
Ford Ranger: 3.069
Ford Fiesta: 2.865
Volkswagen Amarok: 2.832
Fiat Palio: 2.756
Ford EcoSport: 2.579
Renault Kangoo: 2.526

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir