Her yönüyle büyüyen bir SUV’un versiyonları ve fiyatları

Yeni nesil Kia SportageMarkanın dünyanın en çok satan SUV’u Güney Kore’den ülkemize yeni geldi.

Bu beşinci nesil radikal tasarım değişiklikleri, daha büyük boyutlar, yeni mekanik montaj, daha fazla teknoloji, konfor ve güvenlik ekipmanları geliyor.

Artık bayilerde mevcuttur, d olarak sunulmaktadırversiyonlar Temel olarak tek ve dört tekerlekten çekiş sistemleriyle farklılaşan donanımlar (EX ve X-Line).

Önemli bir gerçek şu ki, model ilk kez her iki modelde de sürüş destek sistemleri (ADAS) ile donatılmış olarak geliyor.

X-Line modeli (fotoğraf) otomatik ve uzaktan bagaj kapağı açma özelliğine sahiptir.

Yeni Sportage, Koreli markanın Kia’nın “Opposites United” adı verilen yeni estetik dili altında sıfırdan tasarlanan ilk modelidir.

Ön sektörde bumerang şeklindeki LED gündüz farlarının yanı sıra geniş ızgara ve hava girişi dikkat çekiyor. Aynı zamanda profilde, kapılarda ve bagajda işaretlenmiş çizgilerle birlikte arka direğe doğru yükselen bir kemer çizgisi görebilirsiniz. 18 inç tekerlekler, sportmenlik sağlarlar. Arkada ise son dokunuşlar yeni optikler ve tavan çizgisini devam ettiren bir spoyler ile yapılıyor.

İlk bakışta yeni Sportage’ın XL ambalajla geldiğini görmek mümkün. SUV önlemleri 4,66 metre uzunluğunda (Önceki modele göre 18 santimetre daha fazla), Akslar arası 2,78 metre (9 santimetre daha fazla), 1,87 metre genişliğinde ve 1,66 metre yüksekliğinde.

Ayırt edici özellik. Bumerang şeklindeki LED gündüz farları

Bu büyüme aynı zamanda iç kısımda ve özellikle de yolcuların bacaklarına daha fazla yer bırakan arka koltukta da görülüyor.

Daha fazla teknoloji

Önceki Sportage’a göre en büyük farklardan biri, tam versiyonun kavisli bir parçaya sahip olmasıdır. iki adet 12,3 inç ekran Sürüş deneyimini kişiselleştirmek için çeşitli işlevler sunan yüksek çözünürlüklü görüntüler (biri gösterge paneli ve diğeri multimedya merkezi için). Daha az donanımlı versiyonda (EX) orta ekran 8 inçtir.

Her iki durumda da sistem kablosuz bağlantı Android Auto ve Apple Car Play ile uyumludur.

İçeride, gösterge paneli ve multimedya merkezi (tam sürüm) için iki adet 12,3″ ekranı barındıran kavisli parça göze çarpıyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, ürün yelpazesi aşağıdakilerle donatılmıştır: sürüş destek cihazları hem yolcuların hem de diğer araçların ve yayaların güvenliğini garanti altına almak. Bunların arasında ön çarpışma öncesi asistanı ve kör nokta uyarısı, otonom acil frenleme, şerit bakımı ve takip gibi özellikler yer alıyor.

Ayrıca, 6 hava yastığıyokuşta kalkış desteği, römork denge kontrolü, elektronik fren dağıtımlı ABS, açık kapı uyarısı ve daha fazla güvenlik odaklı ayrıntılar.

Mekanik olarak benzinli motora sahiptir 1,6 litre, turbo, 178 beygir gücü (154 HP 2.0’ın yerine geçer), yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla (daha önce altı ileri otomatik) ilişkilendirilir.

Sürümler ve fiyatlar

Sportage EX 2WD: 55.000$
Sportage X-Line 4WD: 61.000$

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir