her yıl kutlanan açıklanamaz Japon tutkusu

O Renault Kangoo Şüphesiz bu, dünyada büyük önem taşıyan bir modeldir. 50’den fazla ülkede satılıyor ve 25 yılda 4,4 milyon adedi aştı. Aslında ülkemiz yerli üretimin çeyrek asırını kutluyor. Ancak bu modelin anlatılamaz bir tutku uyandırdığı bir pazar var: Japonya.

Asya ülkesinin pazarı, mümkün olduğunca az yer kaplarken iç mekanda yaşanabilirliği maksimuma çıkarmaya çalışan araçların hakimiyetinde. Ve bu anlamda Kangoo kabinde alan kullanımını kült haline getiriyor.

Fransa’daki Maubeuge fabrikası 1997’den bu yana dünyanın geri kalanı için Kangoo üretiyor ve Yükselen Güneş ülkesine giden araçlara özel önem veriyor.

Bu modeli 1998’den beri üreten Córdoba’daki Santa Isabel fabrikası, Arjantin ve diğer Latin Amerika pazarlarına yönelik ünitelerin tedarikinden sorumlu.

Ülkemizde güçlü bir Kangoo hayran kitlesi olmasına rağmen Japonya Bu modeli en orijinal şekilde kutlayın.

Bu araca yönelik ulusal çılgınlık hızla büyüdü ve 2009 yılında hayranlar, Fransız otomobiline olan tutkularını mümkün olduğu kadar çok insanla paylaşmak için bir toplantı düzenlemeye karar verdi.

Japonya’daki Renault Kangoo hayranları modeli 2009’dan beri kutluyor.

Ve birkaç yüz katılımcının olduğu ilk baskıdan bu yana, şimdi Sergilenen yaklaşık 2.000 Kangoo modelini görmek için 5.000’den fazla ziyaretçi geliyor. Şimdi on dördüncü yılında, Kangoo Şenliği Bu, Renault Kangoo otomobillerinin dünyadaki en büyük buluşmasıdır.

Japonya’nın bu hamlesi marka için o kadar önemli ki, bu yıl Fransız yöneticilerden oluşan iyi bir delegasyon göndermeye karar verdi ve Japon pazarı için özel, sınırlı sayıda bir model tasarladı.

Kangoo Jamboree’nin 2023 edisyonuna 2.000’den fazla araç katıldı.

Kangoo ve Arjantin’deki 25 yılı

Ulusal sektörün standart taşıyıcılarından Renault Kangoo, Üretimin 25. yılını kutladı Córdoba’daki Santa Isabel fabrikasında, onu Fransa dışında üreten ilk fabrika.

1998’den bugüne marka yaklaşık 450.000 adet üretildi Ülkemizde 320.000’den fazla satış gerçekleştirerek, pazardaki 25 yıllık tecrübesinin 23’ünde segmentinin lider modeli oldu.

Şu anda Kangoo, Fransız markasının Arjantin’de en çok satan modeli olup, 13.460 patentle genel sıralamada yedinci sırada yer alıyor (Eylül ayında en çok satan altıncı modeldi).

Renault Arjantin geçtiğimiz günlerde ülkede Kangoo’nun 25. yılını kutladı.

Kangoo Meksika’ya, Kolombiya’ya ve birkaç aylığına Cezayir’e ihraç ediliyor; Renault, ülkedeki herhangi bir ürününü Afrika kıtasında pazarlayan tek otomobil üreticisi.

Kangoo yakında Brezilya’ya ihraç edilmeye başlayacak. Marka, lansman tarihi doğrulanmasa da komşu ülkenin gerektirdiği standartlara uyum sağlayacak uyarlamalar üzerinde çalışıyor.

Hem iş hem de yolcu taşımacılığı için tasarlanan Kangoo, ikinci neslinde (2018’de sunuldu) ve üretim oranı van versiyonları için yaklaşık %70’i, aile versiyonları için ise %30’u kapsıyor.

Gelecek aydan itibaren marka şunları ekleyecek: yeni %100 elektrikli versiyon Kangoo E-Tech pazarımızdaki ilk elektrikli araçlardan biri olan Kangoo ZE’nin (Sıfır Emisyon) yerine geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir