Ford, elektrikli Mustang’i Arjantin’de zaten satıyor

Ford ticari olarak Arjantin’de piyasaya sürüldü Mustang Mach-Eoval markanın ülkede sattığı ilk %100 elektrikli araç.

Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satan ikinci elektrikli model olan ve Çin ile Avrupa’da geniş bir varlığı bulunan Ford Mustang Mach-E, kendi versiyonuyla Arjantin’e geliyor daha sportif ve donanımlı: GT Performance AWD Genişletilmiş Menzil.

Meksika’dan ithal edilen bu ürün, 28 Ekim’den itibaren bayilerde önerilen fiyatla satışa sunulacak. 118.750.000$7kW gücünde standart konut şarj cihazını içerir. Otomobil üreticisi, ilk teslimatların Kasım ayı sonunda başlayacağını bildirdi.

Ford, Mustang Mach-E’nin lansmanıyla, yılı beş farklı segmentte beş elektrikli modelle tamamlamayı hedefleyen 2022 yılında açıkladığı elektrifikasyon stratejisini ilerletiyor.

SUV gövdeli bir Mustang

Mach-E, birlikte bir güç sağlayan iki elektrik motoruyla donatılmıştır. 487 beygir gücü ve 860 Nm tork anında kullanıma sunuluyor.

Lityum iyon hücreli nikel-kobalt-manganez bataryaya sahiptir. Ağırlığı 596 kilodur.

Bu özellikler, 0’dan 100 km/saat’e hızlanma gibi şaşırtıcı performans seviyelerine dönüşmektedir. 3,7 saniye.

Lityum iyon, kobalt ve manganez bataryası 91 kWh kapasiteye sahip olup, 541 kilometrelik özerklik (WLTP ölçüm protokollerine göre).

Mustang Mach-E, alçak bir ağırlık merkezine, her iki aks arasında 50/50 ağırlık dağılımına, bağımsız arka süspansiyona ve elemanlara sahiptir. Mustang Mach 1’in türevleriMagneride adaptif amortisörler ve yüksek performanslı Brembo frenler gibi.

Tüm bu özellikler aynı zamanda akıllı bir sistemle de geliştirilmiştir. eAWD dört tekerlekten çekişFarklı sürüş durumlarında en iyi tepkiyi elde etmek için ilave kontrol sağlayan bir özellik.

Ayrıca, üç sürüş modu: Angaje etmekrahat kullanım için yapılandırılmıştır; Fısıltı, benolumsuz koşullar ve kaygan zeminlerle başa çıkma; Ve dizginlerini çöz: Daha yüksek performans ve kontrol ile sportif sürüş için tasarlanmıştır.

15,5 inçlik bir ana merkezi ekrana sahiptir.

Diğer elektrikli araçlarda olduğu gibi Mustang Mach-E de elektrikli sürüş seçeneğine sahip. tek pedalisminde Tek Pedallı Tahrik.

Frenler, frene bastığınızda veya gaz pedalını bıraktığınızda aküyü yeniden şarj eden yenileme sistemini içerir. Geri kazanılan enerji miktarı gösterge panelinde görüntülenir.

Teknoloji ve konfor

Mach-E, bir uzaktan kumandadan kontrol edilen SYNC 4A bilgi-eğlence sistemi (Ford’un en modern yazılımının en son versiyonu) ile donatılmıştır. 15,5” dokunmatik ekran.

Kullanıcının tercihlerini ve alışkanlıklarını öğrenen, optimize edilmiş sesli komutları birleştiren ve komutları basitleştiren çok işlevli fiziksel bir düğmeye sahip olan akıllı bir sistemdir.

10,2 inç dijital gösterge paneli.

Ana ekran çeşitli konfigürasyon seçenekleri sunar ve dijital ve sezgisel formatta araç kılavuzunu içerir. Bir diğer yenilik ise farklı sürücüler için kişiselleştirilmiş profillerin yapılandırılabilmesidir.

Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısına ek olarak entegre GPS, kablosuz telefon şarj cihazı ve dört USB girişi de bulunuyor.

Diğer dikkat çeken unsurlar ise %100 dijital kontrol paneli 10,2” (üç ekran özelleştirme moduna sahiptir) ve 560 W amplifikatör, dokuz hoparlör ve bir subwoofer içeren B&O premium ses sistemi.

Kablosuz cep telefonu şarj cihazı.

Güvenlik açısından şunları içerir: Ford CoPilot 360O yarı otonom teknolojiler paketi Dur & Kalk fonksiyonlu uyarlanabilir hız sabitleyici, yaya tespitli çarpışma uyarısı, çapraz trafik uyarılı kör nokta izleme, otonom acil frenleme (ileri ve geri), park yardımı kaçınma manevraları, şerit bakımı ve ortalama asistanı, otomatik uzun farlar dahil olmak üzere sürüş yardımı , hız işareti tanıma, 360° kamera ve park asistanı.

Ek olarak şunları içerir: dokuz hava yastığıçocuk koltukları için isofix bağlantı noktaları ve tüm koltuklarda eylemsiz emniyet kemerleri.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir