Ford Arjantin’e yeni nesil 4×4 Bronco’yu getiriyor

Ford Arjantin ikonlarından birinin yeni neslini doğruladı: 4×4 Kaba Off-road tutkunlarına yönelik konfigürasyonla yılın ikinci çeyreğinde yurt içi pazara sunulacak.

Duyuru, markanın Sahil’de gerçekleştirdiği tanıtım çalışmaları kapsamında yapıldı. Bu nedenle yarından itibaren Cuma gününden itibaren yepyeni modeli önce Pinamar Norte standında, ardından Cariló’da görebilirsiniz.

Yeni Bronco, Arjantin’e en ekstrem arazi paketiyle (Sasquatch adı verilen) donatılmış Wildtrak versiyonuyla gelecek.

Şu an için çok fazla bilgi verilmese de iç pazarda satılacak modelin motorlu olacağı doğrulandı. 2,7 litrelik, 334 beygir gücündeki çift turbolu benzinli motor.

10 vitesli otomatik şanzımanla kombine edilecek olan araç, 4×2, 4×4, alçak 4×4 ve otomatik 4×4 seçeneklerini içeren eksiksiz iki tekerlekten çekiş sistemine ve aracı gidilen yüzeye göre uyarlayan sürüş programlarına sahip olacak. . .

Yeni Ford Bronco, markanın Pinamar ve Cariló’daki stantlarında sergilenecek.

60’lardaki orijinal Bronco’dan ilham alan bu versiyon, oval markanın bugün Territory, Kuga ve Bronco Sport’tan oluşan SUV yelpazesini tamamlayacak.

Arazide sürüş kabiliyeti oldukça yüksek ve buna göre kurgulanmış bir araç.

Şimdilik oval markanın Coast’taki stantlarında sergilenecek olan model, 5 kapılı versiyonYerel pazarda satışa sunulacak olan bu olacak (diğer pazarlarda 3 kapılı bir model de mevcut).

Ford, detay vermeden Bronco’nun birçok teknolojiyle geleceğini duyurdu.

Kapıları ve tavan kısımlarını söküp kabini tamamen açıkta bırakmanıza imkan veren bir sisteme sahiptir. Elbette yolcular viraj denge çubuklarından oluşan bir yapıyla korunuyor.

Ford, detay vermeden konfor, bağlantı ve sürüş desteği açısından en yüksek teknolojiyle donatılacağını duyurdu.

İkinci Savaşın Kökeni

Bu modelin orijinal gelişimi, otomobil üreticisinin savaş alanında hareket edebilecek yetenekli ve sağlam bir araç üretmeye yönelik hükümet yarışmasının parçası olduğu II. Dünya Savaşı’na kadar uzanıyor.

Birinci nesil Ford Bronco.

Ford modeli bu isimle vaftiz edilmişti Genel Amaçlı (Genel Amaçlar). Ancak İngilizce’de sesi “yi-pi” gibi çıkan GP kelimelerinin baş harfleriyle anılıyor.

İkinci Savaş’tan sonra CJ’nin sivil versiyonunu satmaya başladığında genel kullanım için doğan Jeep markasının adının kökenine dair teorilerden biri de buradan geliyor.

geçit 270.000’den fazla GP üretti müttefik kuvvetler için. Savaştan Amerika Birleşik Devletleri’ne dönen birçok asker, iş ve arazi kullanımı için fazladan bir Ordu GP’si satın aldı.

Ford Bronco, markanın ve ABD pazarının klasiği haline geldi.

Ancak Ford’un 1960’ların başındaki araştırmasına göre bunlar sivil yaşam için çok küçük ve hantaldı; bu nedenle şirket, bunu karşılamak için daha rafine, ferah ve dayanıklı bir arazi aracı geliştirdi. Böylece Bronco doğdu.

Orijinal Bronco, 11 Ağustos 1965’te ortaya çıktı ve en gelişmiş ve en gelişmiş olanıdır. mevcut bir SUV’a benzer Kategorinin öncüsü olan International Harvester Scout’un ortaya çıkışından sonra Amerikalı bir üreticiden.

İlk Bronco, kısa ön ve arka çıkıntılara, yüksek yerden yüksekliğe ve maksimum arazi kapasitesi için kısa dingil mesafesine sahip sağlam bir gövde üzeri tasarıma sahipti.

Ford Bronco’nun üretimi 1996’da durdurulmuştu.

Bu model popüler kültürde özel bir yere sahip ve 1.200’den fazla filmde ve 200 şarkıda yer aldı. Ford’un 1996 yılında üretime son vermesinden bu yana Broncos’un koleksiyonerler ve meraklılar arasında popülaritesi artmaya devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir