Fiat, Latin Amerika ve Afrika için Titano pikapını sunuyor: Arjantin’e gelecek mi?

Fiat’ın pikapının kesin versiyonunu sundu TitanoToyota Hilux, Volkswagen Amarok veya Ford Ranger gibi kamyonlarla rekabet edecek model. Şu anda “Latin Amerika ve Afrika” için duyuruluyor.

Bu model, şirket içinde gerçekleşmeye başlayan sinerjinin güzel bir örneğidir. Stellantis GrubuPeugeot Landtrek pikap temel alınarak yapılmış bir araç olduğu için. Hem Fransız hem de İtalyan markaları bu büyük otomotiv holdinginin bir parçasıdır.

Haber, modelin bu kamyonun pazarlanacağı pazarlardan biri olan Cezayir’de yeni tanıtılması nedeniyle ortaya çıktı. Bahsedilen bir diğer önemli destinasyon ise Uruguay’daki silahlı birliklerle yakın zamanda fırlatılmasının beklendiği Brezilya.

Bu yıl boyunca birçok Brezilya medyası söz konusu Olası bir üretim merkezi olarak Córdoba’daki Fiat fabrikası Latin Amerika’ya yönelik bu kamyonun üretimi için. Bu olasılık ortaya çıksa bile yerel pazara girişi de doğrulanmayacak. Ama şu anda bu anlamda bir tanım yok.

Bölgede bu yeni kamyon, şimdiye kadar Strada ve Toro gibi alt segmentleri kapsayan ve özellikle en küçük kamyonun pazarda en çok satan araç olduğu Brezilya’da büyük başarıyla temsil edilen ürün yelpazesine katılacak. pazar.

Şu anda Titano’nun nihayet Arjantin pazarına sunulup sunulmayacağına dair resmi bir açıklama yok.

Fiat Titano, İtalyan markasının orta boy kamyoneti.

Gerçek şu ki Stellantis Grubu, Titano’nun bu küresel prömiyerine katılacak olan Peugeot Landtrek’in gelişini şimdilik erteledi; buna olanak tanıyabilecek iki model Pazarın en önemli segmentlerinden birinde varlığa sahip olmak orta boy kamyonlarda olduğu gibi.

Çin, Fransa ve İtalya

Bu kamyonun kökenini bulmak için Stellantis Grubu’nun kurulduğu Ocak 2021’den öncesine gitmeniz gerekiyor çünkü bundan önce Peugeot zaten orta boy bir kamyonun üretimini üstleniyordu: Landtrek.

Bu toplamayı geliştirmek için, Fransız marka dev Changan Grubu ile ortaklık yapmıştı, Çin kökenli. Stellantis’in resmileştirilmesiyle Fiat, orta boy kamyonlar arasında yeni bir macera deneme olasılığını gördü.

Yeni Fiat Titano için dijital kontrol paneli.

İtalyan üreticinin geçmişte Brezilya’da ve Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’daki bazı pazarlarda pazarlanan L200’ü temel alan Fullback modelini oluşturmak için Mitsubishi’ye başvurduğunu hatırlayalım.

Yeni TItano’nun hangi motorlara sahip olacağı bilinmiyor; Landtrek’te de doğrulanmayan bir şey (180 ila 200 beygir gücündeki motorlar olduğu tahmin ediliyor), ancak Clarín’in öğrendiği gibi bölgesel versiyon, Cezayir için sunulan versiyondan farklılıklara sahip olacak.

Brezilya medyasına göre filolar için tasarlanmış geniş bir temel versiyon ve seçenek yelpazesi sunacak. Ayrıca, diğerlerinin yanı sıra 18 inç jantlara, LED farlara, park sensörlü 360° görüş sistemine ve erişim ve motor çalıştırma için akıllı anahtara sahip olabileceğini de vurguluyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir