Fernando Alonso çatısı ve ön camı olmayan muhteşem bir tramvayı açık artırmaya çıkaracak

İspanyol Fernando Alonso Bu yıl Formula 1’de Aston Martin takımıyla yıla harika bir başlangıç ​​yaptı. Ancak yıl ortasından sonra performansı düşüşe geçti. Şimdi İspanyol sürücü yine haberlerde yer alıyor çünkü koleksiyonundaki en muhteşem arabalardan birini açık artırmaya çıkaracak.

Formula 1’de parlayan birçok ünlü sürücüde olduğu gibi, Alonso da garajında ​​çok sayıda süper araba bulunduruyordu.

Asturian özel bir durum çünkü 2001’de (Minardi ile) en üst kategoride çıkış yaptı ve Renault (daha sonra Alpine), Ferrari, McLaren ve Aston Martin gibi takımlarla yarıştı. sokak arabaları da üreten tüm ekipler.

Bu yılın haziran ayında Ferrari Enzo’yu açık artırmaya çıkarmıştı ve bu araç 5 milyon avroya satıldı. Şimdi Fernando Alonso, yepyeni bir model olma özelliğine sahip muhteşem bir McLaren Elva’yı açık artırmaya çıkaracağını duyurdu: kilometre sayacı yalnızca 5 kilometreyi gösteriyor.

Arjantinli Esteban Palazzo tarafından tasarlanan ve Alonso’nun neredeyse dört yıl önce yaptığı bir model. Bu özel spor arabanın çatı veya ön cam yok, yalnızca 149 adet üretildi; bu, İngiliz firmasının planladığının neredeyse yarısı kadardı. İki kez F1 dünya şampiyonunun numarası 114.

Bu tip araçlarda olduğu gibi Alonso’nun açık arttırmaya çıkaracağı model de kendisi tarafından özelleştirildi. Açık artırma, 2023 sezonunun son yarışı olan Abu Dabi Grand Prix’si çerçevesinde 25 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Bu yüzden Alonso’nun kendisi olacak. anahtarları teslim edecek Bu İngiliz süper otomobilinin yeni sahibine, eğer orada bulunuyorsa. Ünlü müzayede evi Bonhams tarafından sosyal ağlarda yayınlanan bir videoda bunu duyuran pilotun kendisiydi.

“Merhaba, Fernando Alonso burada. Kişiselleştirilmiş McLaren Elva’m Kasım ayında Abu Dhabi Grand Prix’sinde Bonhams Otomobil Satışında yer alacak, bu yüzden başarılı alıcıyla tanışmayı ve ona anahtarları teslim etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Tekliflerde iyi şanslar . Yakında görüşürüz!” dedi İspanyol.

Alonso’nun açık artırmaya çıkaracağı McLaren Elva, benzinli motorla donatılacak 4,0 litrelik V8, çift turbolu, 815 beygir gücü ve 800 Nm tork. Bu destek sayesinde 0’dan 100 km/saat hıza 3 saniyenin altında, 0’dan 200 km/saat hıza ise sadece 6,7 saniyede çıkabiliyor.

McLaren Elva, 2019’da tanıtıldı.

Woking markasının Ağustos 2019’da özel McLaren Elva’nın gelişini duyurmasının ardından Alonso, iki yılını Formula 1’den uzakta geçiriyordu. Her halükarda, iki etapta yarıştığı takımda bazı iyi bağlantıları kalmıştı.

Alonso, bir ay sonra sosyal medyada resmi bir McLaren yayınına tepki göstererek bir sipariş verdiğini ve onu almaya istekli olduğunu duyurdu.

2019 yılının Aralık ayında McLaren, McLaren Automotive’in o zamanki tasarım direktörü Rob Melville’in Woking genel merkezinde Alonso’ya arabanın nasıl olacağına dair gerçek boyutlu bir modeli sunduğu bir video yayınladı. Hızlı sürmek istiyorsanız kaskla araç kullanmayı gerektirir.

Yeni McLaren Elva’nın etrafında bir yürüyüş için Formula 1 dünya şampiyonu Fernando Alonso ve McLaren Automotive tasarım direktörü Rob Melville’e katılın. pic.twitter.com/NOxOg3NZnN

— McLaren Otomotiv (@McLarenAuto) 9 Aralık 2019

Videoda, mevcut Aston Martin sürücüsünün, ilk kez bir “Formula 1” aracını (hızına ve gücüne atıfta bulunarak) kask olmadan kullanmanın harika olacağını söylediğini görebilirsiniz. Ancak Elva’nın kilometre sayacında yalnızca 5 kilometreyi göstermesi nedeniyle bu hiç gerçekleşmemiş gibi görünüyor.

Bu modelin açık artırmasının Haziran ayında Asturian’ın Ferrari Enzo’su için ödenen 5 milyon euro’ya ulaşamayacağı bekleniyor. Ancak her halükarda McLaren Elva’nın 2,5 milyon Euro’nun üzerinde bir fiyata satılacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir