En ucuz Toyota otomatik şanzımanlı bir seçenek ekledi

O Toyota YarisArjantin pazarında en çok satan kompakt modellerden biri olan yeni model, yeni bir seçenek ekledi. CVT tipi otomatik şanzıman (sürekli oranlar) giriş seviyesi hatchback versiyonu için.

Bu sayede Brezilya’dan ithal edilen (Sorocaba fabrikasında üretilen) kompakt modelin teklifi oluşturulmuştur. dokuz versiyon: Beş kapılı karoserli altı adet ve üç sedan.

Etios’un piyasaya sürülmesinin ardından Yaris seçenek haline geldi daha ekonomik Japon markasından. Aralık başlar 8.365.000$ (XS MT) yeni otomatik varyantın değeri ise kasım ayı fiyat listesiyle belli olacak.

Yaris, 2016’daki lansmanından bu yana fiyat-ürün oranı nedeniyle kategorisinin öne çıkanlarından biri haline geldi.

107 beygir gücünde 1.5 benzinli motora (zincir) sahiptir.

Örneğin, tüm versiyonlar standart olarak aşağıdakilerle donatılmıştır: yedi hava yastığı (iki ön ve iki ön taraf, sürücü için iki perde ve bir diz), yokuşta kalkış desteği, elektronik fren dağıtımlı ABS frenler, stabilite ve çekiş kontrolü, alarm ve çocuk koltukları için Isofix kancaları.

Buna ek olarak, tüm seride çok işlevli bir direksiyon simidi ve 7 inç dokunmatik ekrana sahip bir ses sistemi ile Android Auto ve Apple Car Play bağlantısı bulunur ve bu sayede farklı telefon işlevlerini orta konsoldan çalıştırmanıza olanak tanır.

Kendi adına mekanik yenilikler sunmuyor. Benzinli motorun bakımını yapar 1,5 litre4 silindir ve 16 valf, üstten çift eksantrik mili ve dağıtım zinciri ile maksimum güç sağlayan 107 beygir gücü.

Çok işlevli bir direksiyona ve Android Auto ve Apple Car Play özellikli 7″ dokunmatik ekrana sahiptir.

Motor, önceden programlanmış 7 vitesli CVT otomatik şanzımanla ilişkilidir. Markaya göre bu setle şunları elde edersiniz: ortalama tüketim 5,9 L/100 kmşehir içi ve rotadaki değerler ise sırasıyla 7,2 ve 5,1 L/100 km.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir