Elon Musk’un Porsche 911’den daha fazla hızlanan ve kurşunlara dayanıklı elektrikli kamyoneti Tesla Cybertruck

Tasarımını dünyaya gösterdikten dört yıl sonra, Elon Musk Tesla’nın merakla beklenen elektrikli kamyoneti Cybertruck’ın ilk birimlerini teslim etti. bir Porsche’den daha fazla hızlanma Ve ağır kalibreli mermi darbelerine karşı dayanıklıdır.

Sabırlı müşterilerinin merakla beklediği etkinlik, dünyanın önde gelen elektrikli otomobil markasının Austin, Texas’ta (ABD) bulunan fabrikasında gerçekleşti.

Musk, tarihi anı belgelemek için canlı bir yayın düzenledi. Bunca aksilikten sonra buna değdi. Hatırlanmalı ki, tartışmalı Güney Afrikalı iş adamı bir ay önce Cybertruck ile tüm yaşananlara atıfta bulunarak “kendi mezarımızı kazdık” itirafında bulunmuştu. aksilikler Ve yükseltilmiş üretim maliyeti.

Sunum sırasında çeşitli videolar gösterildi; çok özel iki tanesi. İlki çeyrek millik bir düelloydu. Porsche 911’i yenerancak başka bir 911’i römork olarak alma özelliği var.

Video

Uzun zamandır beklenen elektrikli pikap, bizzat Elon Musk tarafından Austin, Texas (ABD) fabrikasında düzenlenen bir etkinlikte teslim edildi.

Testte Tesla Cybertruck 402 metreyi sadece kısa sürede tamamladı 11 saniye0’dan 100 km/saat hıza çıkmak için 2,6 saniye.

İkincisi ise kamyonun zırhlama gücünü gösteriyordu; 45 kalibrelik makineli tüfek ve kalibre silahlar 9 mm.

Aynı şekilde bu kez camın beyzbol topunun darbelerine karşı dayanıklılığı da başarıyla test edildi ve dört yıl önceki başarısızlıkla sonuçlanan denemeler hatırlatıldı.

Daha pahalı ve daha az özerkliğe sahip

Temel modelin (tek motorlu ve arkadan çekişli) satın alma fiyatı: 60.990$; ortadaki (dört tekerlekten çekiş, iki motor ve 608 HP), 79.990$; ve “Cyberbeast” adlı tam versiyonu (dört tekerlekten çekiş, iki motor ve 857 HP), 99.990$.

“Cyberbeast” olarak adlandırılan en üst seviye versiyonda 857 beygir gücü üretebilen iki motor bulunuyor.

Bu değerler, Musk’un 2019 sunumunda vaat ettiği sırasıyla 39.900 Dolar, 51.100 Dolar ve 71.100 Doları açıkça aşıyor.

Elon Musk ayrıca Cybertruck’un tek şarjla 805 kilometreye (500 mil) kadar yol alabileceğini “satmıştı”. Ancak etkinlikte maksimum mesafesinin 547 kilometre340 mil gibi bir şey.

Marka, bunu genişletmek isteyenler için (756 kilometreye kadar) şarj kutusuna takılması gereken ek bir pil sunuyor.

Maksimum menzil 547 kilometre olsa da marka, 300 km daha fazla yol kat etmek için ek bir batarya sunuyor. REUTERS/Jeenah Moon

Üç versiyondan herhangi birinin pil kapasitesi henüz açıklanmadı.

Üretici, özellikle rakibi Rivian tarafından halihazırda işgal edilmiş bir elektrikli pikap pazarına giriyor. Geçtiğimiz yıl Ford, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satan modelinin elektrikli versiyonu olan F-150 Lightning’i piyasaya sürdü.

Musk daha önce halihazırda bir milyonun üzerinde siparişi olduğunu ve 100.000 adet üretime ulaşmayı umduğunu açıklamıştı. 250.000 adet 2025’e doğru.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir