Direksiyon başındaki kadınları güçlendirmek için Sahilde ücretsiz atölye çalışmaları

Lastik nasıl değiştirilir? Seyahate çıkmadan önce hangi sıvılar kontrol edilmelidir? Doğru sürüş pozisyonu nedir? Dolaşımda olması gereken zorunlu unsurlar nelerdir? Ücretsiz atölyelerde geliştirilecek konulardan bazıları bunlar.

Bu bir girişimdir Direksiyondaki kadınlar Arjantin sahilinde Citroën ve Peugeot markalarıyla birlikte gerçekleştirilecek.

Kıyıda olan ve isteyen tüm kadınlar için Arabanız ve güvenli sürüş hakkında daha fazla bilgi edininUygulamalı, açık ve ücretsiz olan bu iki atölyeye katılmanız mümkün.

Yarışmalar 22 Ocak Pazartesi ve 23 Ocak Salı günü saat 11.00’de Route 11, 407 km’de (Cariló’nun merkezinden 10 dakika ve Villa Gesell’den 15 dakika) bulunan Summer Car Show alanında gerçekleştirilecek.

Bu atölye, direksiyon başında olmaktan keyif almanız ve ortaya çıkabilecek farklı durumlarda ne yapmanız gerektiğini bilmeniz için önemli içeriklerle orada gerçekleştirilecek.

Atölyede lastiğin nasıl değiştirileceğinden arabanın sıvılarının kontrolüne kadar konuları göreceksiniz.

“Bilgi ve pratik güvenlik yaratır ve kendimizi güvende hissettiğimizde güven kazanırız ve işte burada eğlence ve direksiyon başında özerklik başlar. Mujeres al Volante’nin kurucusu Luly Dietrich, “Tüm kadınları bu toplantıya katılmaya davet ediyoruz” diye ekliyor.

Kurs ücretsiz olmakla birlikte, yer ayırtmak için kayıt yaptırmak gerekmektedir. Bunu yapmak için bu bağlantıya girmelisiniz.

Çalıştayda incelenmek veya öğrenilmek üzere ele alınacak konulardan bazıları şunlardır:

Kafamızı nasıl yöneteceğimize dair ipuçları.

Direksiyonun arkasında doğru ve güvenli konum nedir?

Sürüş için uygun ayakkabılar.

Bagaj nasıl taşınır ve gevşek eşya taşımanın sonuçları nelerdir? Onları doğru şekilde nasıl tutabilirim?

Lastiklerinizin iyi durumda olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz ve bunları hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl değiştirebilirsiniz?

Araç sıvılarının ve temel motor bakımının nasıl kontrol edileceği.

Ön cam silecek lastiklerinin kontrol edilmesi ve değiştirilmesi.

Manuel şanzımandan otomatik şanzımana geçiş için ipuçları.

Arabada taşınması zorunlu eşyalar.

Düzenleyici belgeler.

Atölyeye katılanlar ayrıca araçları test edebilecek.

Ek bir cazibe olarak, Stellantis grup modellerinin (Peugeot, Citroën, DS, Jeep, RAM ve Fiat) tesiste sürülebilmesi nedeniyle atölyelere katılanlar test etme fırsatına sahip olacak.

Mujeres al Volante, daha fazla kadının direksiyon başında olmasını teşvik eden bir topluluk. Sınırlayıcı inançları, stereotipleri, aile hikayelerini, korkuları veya bahaneleri yıkarak ehliyetinizi ilk kez alın veya kullanmaya başlayın.

Ayrıca, araba kullanan kadınlara daha fazla özerkliğe sahip olmaları ve direksiyon başında olma deneyiminden keyif almaları için eşlik ediyor ve onları eğitiyor. Bunu gerçekleştirmek için sokaklara daha fazla bilgi ve saygı kazandırmak amacıyla ücretsiz atölye çalışmaları düzenliyor ve ülke çapında çeşitli içerik ve programlar üretiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir