cinsiyet eşitliği, daha fazla borcu olan gençler ve beyazların zirvede olması

Geçtiğimiz yıl hem 0 km otomobil satışı hem de ikinci el otomobil satışı gerçekleşti. pozitif kümülatif sayılarla sona erdi. Ancak 2023’ün son aylarında artık çalan alarmlar çalmaya başlamıştı.

Arjantin’de ikinci el otomobil satışı geçen yılı toplam 1.654.395 adetle kapattı; bu, 1.570.784 aracın satıldığı 2022 yılına kıyasla %5,3’lük bir artışı temsil ediyor.

Artık büyük bir araç alım satım platformunun hazırladığı ve yenileme pazarı sektörünün 2023 yılının son yarısında sahip olduğu çok sayıda veriyi sağlayan bir rapor ortaya çıktı.

İçinde aşağıdaki gibi bilgiler görünür: en çok aranan modellere ilişkin tüketici tercihi ve aracın tescili sırasında en az veya cinsiyet eşitliğine ulaşana kadar değer kaybedenler.

Arjantin’de 2023 yılının ikinci yarısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre %8,9 (86.455 adet) artışla 1.058.872 adet yeni ve ikinci el otomobil satışı kaydedildi.

Bu dönemde 856.812 adet ikinci el araç satışı gerçekleştirilerek toplam satışın %80,9’u gerçekleşti; ve 202.060 0km birim, bu da %19,1’e eşdeğerdir. İkinci el satışlarda yüzde 8,6, 0 km satışlarında ise yüzde 9,7 artış görüldü.

İkinci el satışında merak edilenler

“Bu dönemde iki büyük devalüasyona tanık olduk: Ağustos’ta %17,9 ve Aralık’ta %54. Bu bağlamda otomobil sağlam bir değer sığınağı olduğunu kanıtladı ve birçok Arjantinli finansal çalkantı zamanlarında güvenilir ve kârlı bir yatırım fırsatından yararlandı” dedi. rapor.

Araba almak için en çok borcu üstlenenler en gençler.

Bu, 10 yıldan daha eski olmayan ve 100.000 kilometreden daha az yol yapmış araçları pazarlayan bir şirket, dolayısıyla tüketicilerin en çok aradığı modellerin yer aldığı pazarın bir bölümünü gösteriyor.

Raporun ortaya koyduğu çarpıcı verilerden biri de şu: cinsiyet eşitliği Operasyonlarda kaydedilenler şöyle: İkinci dönemde operasyonların yüzde 46’sı kadınlar, yüzde 54’ü erkekler tarafından gerçekleştirildi.

Öte yandan kullanıcıların yaşına bağlı olarak borç alma ihtimaline ilişkin farklı davranışları da yansıtıyordu. Arjantin’de özellikle ikinci el olmak üzere otomobil alımı nakit işlemleriyle vatandaşlığa kavuşturuldu. Ancak birkaç finansman seçeneği ortaya çıkıyor.

Ford Focus III platformda en çok aranan modeldi.

Bu alternatif göz önüne alındığında, şu tespit edildi: Finansmanı en çok 26-35 yaş arası gençler kullanıyor Araç satın almak için kullanılırken, ödeme kapsamında en çok araç kullananlar 36-45 yaş arası kişiler oluyor.

Platform, web sitesinde diğer birçok değişkenin yanı sıra marka, model, yıl ve aktarım türüne göre arama yapmanızı sağlar. Bu aramaların sonuçları, Ford Focus III’ün tüketiciler tarafından en çok tercih edilen model olduğunu, ardından Toyota Corolla, Ford EcoSport, Peugeot 208, Volkswagen Gol Trend, Toyota Etios, Chevrolet Cruze II, Ford Fiesta ve Chevrolet Onix’in geldiğini gösterdi. ve İzleyici .

Ancak geçen yılın ikinci yarısında platformda en çok satanlar şunlardı: 208, Etios ve Gol Trendi. Peugeot ilk yarıda üçüncü sıradan birinci sıraya yükseldi ve Toyota modelini tahtından etti.

Peugeot 208 geçen yılın ikinci yarısında en çok satan otomobil oldu.

Buna ek olarak, alıcıların çoğunluğu Hatchback siluetini (5 kapı) tercih etti: %57’si bu modeli alırken, %20’si sedan, %20’si SUV ve %3’ü pikap modelinde karar kıldı.

Diğer genel merakların yanı sıra, şu kaydedildi: beyaz en çok tercih edilen renk olmaya devam ediyor%25,4 ile gri, %22 ile gri; ve manuel şanzımanlı otomobiller büyük çoğunluğu temsil etmeye devam ediyor: 10 satın alma işleminden yalnızca 3’ü otomatik şanzımanlı modelleri temsil ediyordu.

Kavak’ın raporu ayrıca Renault Kwid, Peugeot 208, Toyota Corolla, Ford Ka ve Volkswagen Gol Trend’in 2023’te en çok satın alınanlar listesinde değeri en düşük 5 otomobil olduğunu gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir