“Chiki-Tito”, Arjantin’de üretilen mini elektrikli otomobil neye benziyor ve maliyeti ne kadar

TITO elektrikli otomobili ve TITA elektrikli kamyoneti yaratan San Luis şirketi Coradir, ürün yelpazesine yeni bir model ekledi: “Chiki Tito”olarak sunulan elektrikli bir mikro otomobil bölgedeki en ucuz.

Maliyetler 7.900$ (Güncel döviz kuruyla 6.531.325 peso) ve markaya göre yaklaşık maliyeti Kat edilen kilometre başına 1,5 dolarŞehir içi toplu taşımaya göre çok daha düşük bir ücret.

Serinin geri kalanı gibi Chiki de Çin’den ithal edilen parçalarla ülkede monte ediliyor. Şasesi çelikten, iki kapılı gövdesi ise plastikten yapılmıştır.

Bu, San Luis merkezli şirket tarafından geliştirilen en küçük modeldir. Art arda oturan iki yolcu için kapasite sunar ve 2,50 metre uzunluğunda (TITO S2’den 33 santimetre daha kısa) ve 1,20 metre genişliğinde (30 cm daha az); Küçük alanlarda manevra yapmayı ilginç bir araç haline getiren boyutları.

Nesi var ve nesi eksik?

Chiki-Tito’nun bir elektrik motoru vardır. 2 kW (2,7 beygir gücüne eşdeğer) maksimum hıza izin verir 45km/saat.

Tandem olarak yerleştirilmiş iki kişi kapasitelidir.

Bu sistem, San Luis’te üretilen ve otonomi elde etmesine olanak tanıyan bir lityum pil ile çalıştırılmaktadır. 70 kilometre (25 km/saat hızla sürüş).

İletişim kurdukları markadan Zurna Aracın 150 kilometre otonomiye ulaşabilmesi için daha yüksek kapasiteli başka bir batarya ile testler yapıyorlar.

Yeniden şarj işleminin tamamı sürer sekiz saatve doğrudan geleneksel 220 voltluk bir prizden gerçekleştirilir.

Dijital gösterge paneli, bilgi-eğlence sistemi ve Bluetooth.

Herhangi bir elektrikli araç gibi, motor bakımı (sıvıların ve filtrelerin değiştirilmesi) gerektirmez, yalnızca fren, amortisör ve lastik gerektirir.

Donanım olarak ise elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, dijital gösterge paneli, elektrikli açılır tavan, multimedya sistemi, Bluetooth ve arka görüş kamerası gibi özellikler sunuyor. Park sensörleri gibi klima da opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Güvenlik açısından disk frenleri vardır ancak bu araç tipi homologasyon kategorisine karşılık geldiğinden hava yastıkları veya stabilite kontrolü yoktur. L6 (45 km/saat’e kadar ve ağırlık 350 kg’ı aşmamalıdır).

Elektrikli açılır tavan.

Rezervasyonlar

Chiki-Tito’ya resmi Coradir web sitesi üzerinden rezervasyon yapılabilir. İlgilenenlerin ödeme yapması gerekiyor 200 dolar (operasyon sırasındaki resmi değişim değeri üzerinden belirtilmiştir).

Aracın lityum pil takımı için 5 yıl, 8 yıl garantisi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir