Bölgede üretilen yeni kompakt pikap Ram Rampage’in fiyatı ne kadar?

Yaz eylemlerinin bir parçası olarak Stellantis Arjantin, Yaz Arabası Fuarı -e Ram SaldırısıBrezilya’da üretilen ve markanın Kuzey Amerika dışında geliştirilen ilk kompakt kamyoneti oldu.

Rampage, otomotiv devinin sahibi olduğu, Route 11’in 407. km’sinde (Villa Gesell’deki Cariló arasında) halkın görebileceği ve uzman pilotlarla test sürüşleri yapabileceği arazide sergileniyor.

Yeni Rampage iki versiyonda sunuluyor: İsyancıarazi kullanımına daha odaklı ve R/Tdaha çok sportif pist kullanımına yönelik bir kurulumla.

Lansman sırasında varyantın olacağını tahmin ettiler LaramieBrezilya’da satılan ve daha rafine bir tarza sahip olan model de yakın zamanda ürün gamına eklenecek.

Mekanik ve ekipman

Her iki seçenek de aynı mekanik aksamla donatılmıştır: turboşarjlı motor (Hurricane 4) 2,0 litre ve 272 beygir gücü, 9 vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş. Ancak ikisi arasında stil ve kurulum açısından büyük farklılıklar var.

Rampage iki versiyonda sunulmaktadır: Rebel ve R/T.

Bu RAM pikap kompakt bir araçtır ve boyutu ve özellikleri nedeniyle orta büyüklükteki kamyonların altında yer alacaktır. Toyota Hilux dalga ford korucusu. Aslında ana rakibi olarak oval markadan bir kamyonet olacak: Maverick.

Stellantis Group’un Fiat Toro, Jeep Compass ve Commander gibi modellerinin de üretildiği Small Wide platformu üzerine kurulan marka, bu pikapta çok sayıda değişikliğe gidildiğini, öyle ki monokok yapının daha da farklılaştığını bildirdi. Parçaların %60’ı yenilendi ve yeniden tasarlandı.

Ayrıca yüksek ve ultra dirençli çeliklerin kullanımı diğer modellere göre daha üstündür.

Bahsettiğimiz gibi, mevcut her iki versiyon arasında hem stil hem de kurulum açısından çok belirgin farklılıklar var.

İsyancıörneğin, seçilen lastiklere ek olarak burun ve tamponlarda siyah plastiklerin çoğunluğuyla daha off-road yönelimine sahip: 235/65 R17 ebatlarında All Terrain. İç mekan ağırlıklı olarak siyahtır ve deri kaplamalara sahiptir (imitasyon deri değil).

2.0 litrelik benzinli motor, turbo, 272 beygir gücü ve 9 ileri otomatik şanzıman.

R/T (Yol ve Pist) alternatifi, siyah ama parlak vurgulara ve nispeten düşük profilli 19 inç jantlara (235/55) sahip sportif seçenektir. İç mekan siyah ile kırmızı detayları ve alcantaraya benzer dokuya sahip bir malzeme olan deri ve Süet kombinasyonunu birleştiriyor.

En sportif versiyon olan R/T versiyonunda Rampage, 0’dan 100 km/saat hıza çıkar. 6,9 saniye ve maksimum (sınırlı) hızı 220 km/saattir.

Rebel’de performans hâlâ yüksek: 0’dan 100 km/saat hıza 7,1 saniyede ulaşıyor ve 210 km/saat azami hıza sahip. Bu nedenle RAM, en güçlü ve en hızlı hızlanan bölgesel üretim kamyonuna sahiptir.

5.028 mm uzunluk, 1.886 mm genişlik, 1.780 mm yükseklik ve 2.994 mm dingil mesafesi ile tüm versiyonların boyutları hemen hemen aynı. Tek fark, 10 mm alçaltılmış R/T versiyonu hariç, 264 mm olan yerden yükseklikte ortaya çıkıyor.

İçinde iki ekran var. Biri gösterge paneli için, diğeri multimedya merkezi için.

Benzinli motorla yük kapasitesi 750 kilodur. Yerli pazar için henüz açıklanmayan, 1.015 kilo taşıyabilen turbodizel versiyonu da var.

İç mekan ile birlikte gelir iki büyük ekran. Bunlardan bir tanesi gösterge paneli görevi görüyor ve 10,3 inç boyutunda. Orta konsoldaki ise daha da büyüktür (12 inç) ve bu da bilgilerin çeşitli bölümlere ayrılmasına olanak tanır.

Cep telefonu uygulamalarıyla bağlantı, pil şarjı gibi kablosuzdur. İkincisi, cihazın aşırı ısınmasını önleyen bir soğutma sistemine sahiptir. İçinde 3’ü USB-C olmak üzere 6 USB bağlantı noktası vardır.

Güvenlik açısından, 7 hava yastığını (sürücü için ön, ön yan, perde ve diz) ve adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme veya araç bakım sistemi gibi kapsamlı sürüş destek sistemleri paketini vurgulamakta fayda var. diğerleri arasında.

Sürümler ve fiyatlar

Ram Rampage Asi: 42.000.000$
Ram Rampage R/T: 48.000.000$

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir