Aynı renkteki Porsche modellerinin görkemli garajı

Büyük araba koleksiyonlarının bazen ortak bir yanı vardır. En yaygın olanı aynı markanın kopyaları olmasıdır. Ancak bu rüya modelleri seti yalnızca menşei şirket tarafından birleştirilmiyor, Porsche bu durumda 75. yılını kutlayan bir şirket ama hepsi de beyaz. İnanılmaz “Beyaz Koleksiyon” yıl sonunda açık artırmaya çıkacak.

İhale, “tümü beyazın parlak tonlarına sahip, nadir Porsche modellerinden oluşan benzersiz bir koleksiyon” olarak tanımladığı RM Sotheby’s şirketi tarafından 1-2 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Beyaz Koleksiyonu mükemmelliğe odaklanmış bir sahibin on yıldan fazla süren özverili koleksiyonculuğunu temsil ediyor. Toplamda koleksiyonda 56’sı Porsche spor otomobil olmak üzere 63 adet motorlu araç bulunmaktadır. Bunlara aynı Alman markasına ait 2 traktörü ve diğer önemli otomotiv mücevherlerini de eklemeliyiz.

Teklif sahipleri, araçların yanı sıra, Stuttgart’lı üreticinin ansiklopedik çeşitlilikte tertemiz korunmuş hatıra eşyalarını da sabırsızlıkla bekleyebilecekler; toplamda 500’den fazla lot bulunuyor.

İhale bir yerde yapılacak yalnızca bir Porsche sığınağı olarak tanımlanabilir. Aydınlık, ferah ve titizlikle korunan mekan, barındırdığı bozulmamış koleksiyonun doğrudan bir yansımasıdır. Yüksek tavanlardan tertemiz zeminlere kadar her ayrıntı, otomobilin çekiciliğini artıracak şekilde özenle tasarlandı.

Muhteşem bir koleksiyondan mücevherler

Porsche 911 Carrera RSR. Fotoğraf: RM Sotheby’s

Koleksiyonda ben varımMarkanın birçok sembolik ve neredeyse benzersiz modelinden oluşuyor: sadece bir modeli olan bir sokak Porsche 911 Carrera RSR (993) var. 51 kopya üretildi 2,5 milyon dolarlık bir rakam bekleniyor.

Ancak daha yüksek bir rakamın beklendiği model, Alman üreticinin ilk hibrit süper otomobilinin ekstra performans paketi ve özel yapım döşemeleriyle özel yapım birimi olan 918 Weissach Spyder için.

Kilometre sayacı 20’den az yolculuk (aslında 12 mil) gösteriyor ve o zamanlar 1 milyon doların biraz üzerinde bir fiyata satın alınmıştı ve şimdi 3 milyona ulaşması bekleniyor.

Porsche 918 Örümcek. Fotoğraf: RM Sotheby’s

La Colecócin Blanca’nın bir diğer mücevheri ise 1997 yapımı 911 GT2’dir. Koleksiyonerler tarafından Kutsal Kase olarak kabul edilen modelden yalnızca 17 adet üretildi. 2,2 milyon dolar toplaması bekleniyor.

Bu ayrıcalıklı çizgide 911 ortaya çıkıyor Carrera RS 2.7 Hafif, 1973’ten. 70’li yılların en akılda kalıcı spor otomobillerinden biridir. “Hafif” bir konfigürasyonla inşa edilmiş, kusursuz beyazı, efsanenin yer aldığı kırmızı grafikle kesilmiştir. Kariyer, aynı renkteki jantlara ek olarak. Satışının 2 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Aynı rakamın, Alman markasının geri çekilebilir farlara sahip özel bir versiyonu olan nadir Porsche 911 Turbo S X85 Flat-Nose için de bekleniyor. 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri pazarı için üretilen 39 örnekten biridir. Bu birimin kilometre sayacı kat edilen mesafeyi ancak 60 kilometreyi aşıyor.

Porsche-Diesel Junior 108 S, 1959’dan. Fotoğraf: RM Sotheby’s

White Koleksiyonunda, sırf satış sırasında mevcut olmadıkları için beyaz olmayan iki Porsche aracı görünüyor. Hakkında Stuttgart markasının ürettiği iki traktör. Bunlar 1959 yapımı Porsche-Diesel Junior 108 S ve 1962 yapımı Porsche-Diesel Junior 109. Her birinin 75 bin dolara satılması bekleniyor.

Benzersiz ve tekrarlanamaz bir garaj olan The White Collection’ın müzayedesinin ne kadar yükseleceğini görmek için Aralık ayına kadar beklememiz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir