Autoclásica 2023 başlıyor, Latin Amerika’nın en prestijli fuarına ilişkin eksiksiz rehber

OtoklasikLatin Amerika’nın en önemli koleksiyonluk otomobil ve motosiklet sergisi motorlarını çalıştırıyor. 12 Ekim Perşembe’den 16 Ekim Pazartesi’ye (tatil) kadar, sabah 10’dan akşam 6’ya kadar, 21’inci yarış San Isidro Hipodromu’nda gerçekleşecek.

Sergi 24 yıl aradan sonra ilk kez düzenlenecek beş günsergide halkın görebileceği dönem 1.100’den fazla klasik araç uluslararası kategoride.

Tarafından organize edilen Arjantin Klasik Otomobil Kulübü (CAC), sergilenen araçların miktarı, kalitesi, çeşitliliği, benzersizliği ve sunum durumu nedeniyle bölgedeki tek fuar olup, her tarihi dönemin en iyi temsilcilerini temsil etmek üzere çağrılmış ve seçilmiştir.

Autoclásica, alışılageldiği üzere, otomotiv dünyasından isimlerin ve ödülleri vermeye çalışacak uzman bir jürinin katılımıyla gerçekleşecek. En İyi Korunmuş Araç Ödülü Serginin kazananını klasik otomobillerin en üst seviyesine konumlandıran uluslararası tanınırlığa sahip bir ödül.

Serginin mutlaka görülmesi gerekenleri

Bu 21. edisyonda Autoclásica, Ford’un 120. Yıldönümü1Aston Martin’in 10 yılıO Porsche’nin 75. yıl dönümü, Efsanevi Corvette’in 70 yılı, Lamborghini 60 ve Le Mans dayanıklılık yarışının 100 yılı.

Bu edisyon, diğer kutlamaların yanı sıra Corvette’in 70. yıldönümüne saygı duruşu niteliğinde olacak.

İki tekerlek tutkunları gelenekselliği görebilecek “Motosiklet Mahallesi” anısına bir sergi Harley-Davidson’un 120 yılı ve BMW’nin 100 yılı.

Autoclásica’nın ilgi çekici yerlerinden bir diğeri de “Otomatik karma”Restoratörlerin ve ütü tutkunlarının ister yedek parça ve aksesuar, ister koleksiyonluk olsun aradıkları parçayı bulabilecekleri bir sektör.

Autoclásica, dünyadaki en önemli sekiz klasik araç fuarından biri olarak kabul ediliyor; Prestijli Chantilly Arts et Elegance (Fransa), Villa d́Este Concours d́Elegance (İtalya), Le MansClassic (Fransa), Classic Days Schloss Dyck (Almanya), Pebble Beach Concours d’Elegance (ABD), Cartier Travel’dan oluşan grup ve Style Concours d’Elegance (Hindistan) ve Amelia Island Concours d’Elegance (ABD).

Autoclásica 2023 haritası.

Dikkate alınması gereken veriler

Biletler: Artık Ticketek üzerinden satışa sunuldu. Günlük değer 7.000$ (hizmet dahil), bilet gişesinde ise 9.000$’dır. Bir yetişkinin eşlik ettiği 12 yaş altı (dahil) çocuklar ücret ödemez. Geçerli sertifikaya sahip engelliler ücretsiz (refakatçi, sertifikanın desteklemesi durumunda ücret ödemez).

Günlük otopark: Fiyatı 4.000$’dır (gişede peşin satış). Gelirler, San Isidro’daki Dr. Carlos Gianantonio Belediye Anne ve Çocuk Hastanesi’ne bağışlanacak.

Erişim: Autoclásica San Isidro Hipodromunda düzenlenecek. Yaya girişi Santa Fe ve Márquez caddelerinin köşesinde olacak. Otoparka erişim Santa Fe ve Unidad Nacional caddelerinin köşesindedir.

Tarih ve saatler: 12 Ekim Perşembe’den 16 Ekim Pazartesi’ye kadar, sabah 10’dan akşam 6’ya kadar.

Ek veri: Hayvanlı girişe izin verilmemektedir. Ayrıca mülk içerisinde bisiklete veya kaykaya binemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir