Arjantin’e gelecek yeni kompakt SUV nedir?

Renault, figürün bazı önizlemelerini gösterdikten sonra nihayet modeli sundu. KardianCuritiba’da (Brezilya) üretime başlayacak ve piyasaya sürülecek yeni kompakt SUV Mart 2024.

Kardian’ın açılışı Rio de Janeiro şehrinde yapıldı ve burada kısa bir süre sonra Arjantin’e varacakkendisini Stepway ve Duster modelleri arasında bir teklif olarak konumlandırıyor.

Yeni Kardian, bölgedeki modüler platformun tanıtımını yapacak. yedi küresel araç Fransız grubun faaliyet gösterdiği dört bölgede üretilecek: Latin Amerika, Türkiye, Fas ve Hindistan.

Otomobil üreticisi, bu platformda şunları sunmanın mümkün olacağını vurguladı: farklı bedenler ve silüetler4 ila 5 metre arası boyutlara ve dört olası aks mesafesine (2,60 metre ila 3 metre) sahip.

Kardian, markanın 2027 yılına kadar piyasaya süreceği sekiz modelden ilki.

Bu modüler yapının aynı zamanda elektrikli araçların tasarımı için de hazırlandığını belirtmekte fayda var.

“Yeni Kardian, 2027 yılına kadar piyasaya sunacağımız 8 modelden ilki. Orta (C) ve orta-büyük (D) segmentlerde daha geniş bir stratejiyle atak yapmadan önce, B segmentindeki bu planı mükemmel bir şekilde temsil ediyor” diye vurguladı Renault CEO’su Fabrice Cambolive.

Kardian’ı Keşfetmek

İle 4,12 metre uzunluk (1,75 genişlik ve 1,54 yükseklik) Renault Kardian, özellikle sırasıyla 20° ve 36°’lik yaklaşma ve uzaklaşma açıları sayesinde arazide de keyfini çıkarabileceğiniz çok yönlü bir kompakttır.

İkinci olarak model Fas’ta üretilecek.

2,60 metrelik (kategorideki en uzun dingil mesafesi) cömert dingil mesafesi aynı zamanda iç alanın en üst düzeye çıkarılmasına olanak tanıyarak esas olarak arka koltukta oturanlara fayda sağlar.

Kendi adına, bagajın yükleme kapasitesi vardır. 410 litreBrezilya’da ise şu şekilde duyuruldu: 17 inç tekerlekler.

Estetik olarak, 3 boyutlu efektli küçük eşkenar dörtgenlerden oluşan “elmas” ızgaranın ve yeni marka logosunun yanı sıra iki modüle bölünmüş yeni ışık gruplarını vurgulayan korna formatı vurgulanabilir.

Üst modülde gündüz yanan farlar (DRL) ve göstergeler (tümü LED) bulunan dar bir şerit bulunurken, alt modülde ayrıca LED ışıklar bulunur.

Yedi inçlik dijital gösterge paneli ve sekiz inçlik yüzer multimedya ekranı.

Renault, Kardian’ın 2019’da satılacağını bildirdi beş gövde rengi: Buzul beyazı, Etoile grisi, Cassiopée grisi, Nacré siyahı ve iki tonlu siyah tavanla birleştirilecek benzeri görülmemiş Enerji turuncusu.

İç mekanda ise joystick formatı dünya evreninden ilham alan e-shifter tipi vites seçici (mekanik kablo olmadan) bulunuyor. video oyunu.

İç tasarımın bir diğer önemli unsuru ise elektrikli park freniBu da sürücü ile yolcu arasındaki alanın kullanılmasına fayda sağlar.

Benzer şekilde, Kardian da kendisini farklılaştırıyor. dijital gösterge paneli 7 inç ve bir 8 inç multimedya ekranı Kayan tasarıma sahip ve kablolu veya kablosuz bağlantı yoluyla Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu.

Mekanik ve ekipman

Yeni Renault Kardian, Brezilya’daki lansmanından itibaren yeni üç silindirli benzinli motorla pazarlanacak. 1.0 turbo bu teslim edebilir 125 beygir gücü ve maksimum 220 Nm tork.

Vites seçici tasarımı, video oyunu komutlarından ilham almıştır.

Motor, kürek değiştiricili (önden çekişli) altı ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla ilişkilendirilecek.

Marka, kör nokta uyarısı ve çoklu görüş kamerası, uyarlanabilir hız sabitleyici, ileri çarpışma uyarısı ve otonom acil frenleme gibi çeşitli sürüş destek sistemleriyle donatılacağı için Kardian’ın sahip olacağı teknolojiye vurgu yaptı.

Ayrıca, sahip olacak altı hava yastığı (iki ön, iki yan ve perde), yan ve perde tipi, stabilite kontrolü ve yokuşta kalkış desteği ve diğerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir