Arjantin’de “Yılın Otomobili” seçildi ve yine pikap kazandı

Otomotiv sektörünün uzman gazetecilerinden oluşan Grupo Premia, üst üste dördüncü kez, 2024 Yılın Otomobili Arjantinde ödül yine bir kamyonete verildi; en büyük ödül ise yeni Ford Ranger’a verildi.

Markanın General Pacheco’daki fabrikasında üretilen orta boy kamyon, ikinci sırada yer alan Nissan X-Trail ve podyumu tamamlayan yeni Chevrolet Montana’yı geride bırakmayı başardı.

Böylece Ford Ranger, geçen yılın Maverick pikapının kazanmasından bu yana oval markaya bir kez daha üst üste ödül vererek kamyon segmentinin sektördeki ve yerel pazardaki önemini de ortaya koyuyor.

Ayrıca, daha önce Arjantin’de üretilen Volkswagen Taos ve Peugeot 208 sırasıyla 2022 ve 2021 edisyonlarının kazananı olduğundan, bu ödülü kazanan yine milli üretim bir ürün oldu.

Ülkedeki en iyi araba nasıl seçilir

Ulusal otomotiv pazarının en önemli ödülü için yarışan araçlar şunlar oldu: 1 Ocak ile 31 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında ülkede çıkış yapanlar. Bunların %100 yeni modeller olması gerekiyordu, yani piyasada halihazırda mevcut olan araçların yeniden tasarımlarını veya güncellemelerini içermiyorlardı.

Yeni Ford Ranger geçen yıl yerel pazarda görücüye çıktı.

O jüri Matías Antico (TN Autos), Augusto Brugo Marcó (Parabrisas Magazine), Gabriel Silveira (Clarín), Martín Simacourbe (Arjantin Autoweb), Eduardo Smok (Auto al Día), Gabriel Tomich (La Nación) ve Guido Tonelli’den oluşuyor. Magazine Autotest) ve José Luis Denari (Telefe) ile Walter Togneri (Revista Parabrisas) bu baskıya davet edildi.

Oylama sistemi, jürilerin her birine, yedi aday arasında dağıtılacak 25 puan veriyor; tek şart, bunlardan hiçbirinin 10 puandan fazla puan almaması. Ve tüm finalistlerin en az bir puan alması gerekiyor.

Böylelikle son oylamada Ford Ranger 65 puanla birinci olurken, onu Nissan X-Trail (33 puan), Chevrolet Montana (30 puan), Honda ZR-V (29 puan), Ford Mustang takip etti. Mach-E (28 puan), Mercedes-Benz EQA (21 puan) ve Audi A3 (19 puan).

Yeni Ford Ranger oldukça üst düzey donanımlarla geliyor.

,

Yarışta yer alan ancak son aşamaya gelemeyen diğer modeller ise Baic X55, BMW 4 Serisi gran coupe ve X1, Chery Tiggo 8, Haval Jolion ve H6, Honda HR-V, Jeep Grand Cherokee, Kia Sportage, Land Rover Defender, Lexus RX, Mercedes-Benz GLC ve Ram 1500 Rebel.

Korucu, kazanan

Ford Ranger halihazırda ulusal endüstrinin tarihi bir modelidir. 1996 yılından bu yana Arjantin’de kesintisiz olarak üretilmektedir.. Yerel yan kuruluş, bu yeni nesil için 580 milyon dolarlık bir yatırım yaptı ve bu yatırım daha sonra 660 milyon dolara çıkarıldı.

Bu, oval markanın General Pacheco’da sahip olduğu fabrikanın tamamen dönüştürülmesini içeriyordu; bu dönüşüme, diğer birçok gelişmenin yanı sıra, yeni bir pres hattının kurulumu (öncekilerden dört kat daha hızlı) ve 300’den fazla robotun dahil edilmesi de dahildi.

Ranger’ın gelişi ülkedeki Ford fabrikasını tamamen değiştirdi.

Yeni Ranger artık daha büyük ve her zamankinden daha sağlam görünüyor. Motor yelpazesini tamamen yeniledi ve 250 beygir gücünde güçlü bir V6 turbo dizel versiyonunun yanı sıra 10 ileri otomatik şanzımana sahip versiyonları da içeriyordu.

Güvenlik açısından tüm versiyonlarda 7 hava yastığı, ABS fren bulunur; çekiş kontrolü, römork sallanma izlemeli elektronik denge kontrolü ve uyarlanabilir yük kontrolü. V6 versiyonları ayrıca 4 tekerlekli disk frenlere sahiptir ve Limited versiyonları lastik basıncı izleme sistemi gibi çözümler ekler.

Sınıfının en iyisi olan seçenek (Limited Plus), Dur&Kalk özelliğine sahip uyarlanabilir hız sabitleyici, araç merkezlemeli şerit tutma sistemi, arkadan çapraz trafik ve otonom acil durum gibi çeşitli sürüş destek sistemlerini içeren Co-Pilot 360 sistemiyle birlikte gelir. diğerlerinin yanı sıra yaya algılamalı frenleme.

Ayrıca Ranger ile çıkış yaptı İşlevleri cep telefonunuzdan kontrol etmenizi sağlayan bir Uygulama uzaktan kapı kilitleme ve kilit açma gibi; uzaktan araç ateşlemesi ve iklim kontrolü (anlık veya programlanabilir); veya menzil, kilometre sayacı, lastik basıncı ve gerçek zamanlı konum gibi araç bilgilerine erişim.

Sistem güncellemeleri bayiyi ziyaret etmeye gerek kalmadan uzaktan da gerçekleştirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir