Arjantin’de üretilecek yeni kompakt pikapın önizlemesi

Gelecek yıl ülkeye gelecek olan yeni kompakt SUV Kardian’ın tanıtımı kapsamında Fransız marka, prototipini sergiledi. Córdoba’da üretilecek kompakt pikap Alaskan’ın yanında.

Renault Niagara Konsepti Bu, Oroch’un yerini alacak gelecekteki kamyonun bir önizlemesidir ve listenin bir parçasıdır. sekiz model -Kardian ile birlikte- markanın 2027 yılına kadar Avrupa dışında piyasaya çıkacağını duyurdu.

Renault’nun Eski Kıta dışındaki atağı Latin Amerika, Fas, Türkiye, Hindistan ve Güney Kore pazarlarını kapsıyor ve 3 milyar euro.

Bu stratejinin kalbi yeni modüler platform 4 ila 5 metre arası araçların geliştirilmesine olanak sağlayacak ayarlanabilir ve esnek mimari, dört olası dingil mesafesi ölçümü (2,60 ila 3 metre), üç farklı uzunlukta arka modüller, yeni motorlara ve alternatif enerji kaynaklarına adaptasyon.

Renault Ürün Performansından Sorumlu Başkan Yardımcısı Bruno Vanel, pikapın üzerine kurulacağı yeni modüler platformun avantajlarını anlatıyor.

Bu, Renault’nun aynı yapıyı sunabileceği anlamına geliyor farklı bedenler ve silüetlerİlk iki örnek, yeni E-Tech hibrit 4×4 motor teknolojisiyle donatılmış Kardian SUV ve Niagara Concept pikapta yansıtılıyor.

Bu platform aynı zamanda yürürlükteki ve yakın gelecekteki tüm düzenlemelere uygun, son teknolojiye sahip bir elektrik ve elektronik mimariye sahiptir.

Oroch’un gelecekteki değişimi

Monokok bir yapıyla tasarlanan Niagara Concept, 4,90 metre uzunluğa ve 2,95 metre dingil mesafesine sahip bir kamyon; Yani Oroch’tan 20 santimetre daha uzundur ve akslar arası 12 cm daha fazladır.

Bu önlemlerle Chevrolet Montana’dan uzaklaşarak Fiat Toro ile el ele mücadele edecek.

Prototipin ön aksında hibrit motor, arka aksında ise elektrik motoru bulunuyor.

Niagara Konsepti, Renault Arjantin başkanı Pablo Sibila’nın birkaç ay önce geliştirdiği şeyin hayata geçirilmesidir. Ancak seri üretim modelinin prototiple aynı özellikleri taşıyıp taşımayacağı bilinmiyor.

“Niagara Konsepti, Renault markasının gelecekteki uluslararası serisinin tarzını temsil ediyor. Abartılı ve coşkulu hatlarıyla sağlam ve güçlü olan bu konsept aynı zamanda sofistike ve teknolojilerle dolu. Bu, sınırsız bir yolculuğun vaadi,” dedi Renault Tasarım Başkan Yardımcısı Gilles Vidal.

Kamyon mekanik olarak teknolojiyle donatılmıştır E-Tech Hibrit 4×4 ve ikili bir teknik ayarlama: Önde hafif bir hibridizasyon sistemi, arkada ise günlük yolculukların yarısının %100 elektrik modunda yapılmasına olanak tanıyan ek bir elektrik motoruyla tamamlanıyor.

Santa Isabel’deki bu yeni pikapın endüstriyel üretiminin yanı sıra yatırım değerleri ve yaratacağı istihdam sayısına ilişkin ayrıntılar 2024’ün ilk yarısında açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir