“Arabaları seviyorum ve onların manuel şanzımanlı olmasını seviyorum”

Renault Arjantin, E-Tech ürün gamı ​​çatısı altında yeni elektrikli otomobillerini yerel pazara sundu. Bu ailede yalnızca elektrikle çalışan Kwid, Kangoo ve Megane modelleri yer alıyor. Ve bu açılış için marka elçi olarak seçildi Gabriel Sabatini.

Tenis ve genel anlamda Arjantin sporunun referansı, şirketin 2024 yılında ülkeye gelecek elektrikli serisinin tamamının sergilendiği La Rural’da düzenlenen lansman etkinliğine katıldı.

Bu şekilde Renault, Arjantinli sporcularla bağlarını da genişletiyor. Alaska pikapının elçisi olarak Emanuel Ginobili vardıtenisle birlikte 2023’ten bu yana Fransa Açık Roland Garros’un ana sponsorlarından biri.

Arabalara ve mavi Fuego Coupe’ye olan sevgim

Zurna Marka elçisi olarak yeni rolünü anlamak ve arabalara olan bilinmeyen ve şaşırtıcı sevgisi hakkında bilgi edinmek için Sabatini ile sohbet etme fırsatı buldu.

-Arjantin’deki Renault elektrikli otomobil hareketine neden katıldınız?

-Aslında markayla, Renault ile ve şirketin ifade ettiği her şeyi, değerleri, mükemmelliği, çevresel sürdürülebilirliği paylaştığımıza inanıyorum. Sahip olduğu tüm tarih, tüm yörüngesi. Orada pek çok ortak noktamız olduğunu düşünüyorum.

Gabriela Sabatini, Renault Megane E-Tech’in yanında.

-Elektrikli araba seçmenin iklim değişikliğiyle ilgili yaşadığımız gerçekliği değiştirmeye yardımcı olabileceğini düşünüyor musunuz?

-Evet bencede. Her şey buna işaret ediyor ve bu bir tasarruf, çevre koruma yoludur. Biraz fikrinizi, zihniyetinizi değiştirmeniz gerekiyor çünkü bir yandan da bu teknolojiye de alışmanız gerekiyor. Kafamızda hala biraz maliyeti var. Ama bu yola bir kez başladınız mı artık geri dönüşü olmadığını düşünüyorum.

-Arabalarla aran nasıl?

-Çok iyi anlaşıyorum. Ben onları seviyorum. Arabaları severim. Araba kullanmaktan gerçekten keyif alıyorum. Araba kullanarak saatlerce vakit geçirebilirim. Yürüyüş yapmak için yerleri ziyaret etmeyi seviyorum. Yolda olmayı seviyorum. Çok keyif aldığım anlardır ve hayatım boyunca hep hoşuma gitmiştir. Ben de hızı seviyorum.

-Manuel mi yoksa otomatik kutu mu?

-Manuel şanzımanlı arabaları daha çok seviyorum.

Gabriela Sabatini’nin Arjantin’de satın aldığı ilk araba Renault Fuego’ydu.

-Aldığınız ilk araba neydi?

-Arjantin’den ilk arabam mavi bir Fuego coupe’ydi. O arabayı seviyordum ve ona sahip olmak benim hedefimdi. Çok keyif aldım.

-O anda neden satın almak istediğini hatırlıyor musun?

Şekillerini, görünüşlerini beğendim. Çok sportifti, çok havalıydı. Onu sevdim. Aynı zamanda o zamanın arabasına benziyordu, değil mi?

-Taşradayken çok kullandınız mı?

-Bütün gün her yerde antrenmana gittim. Hayran kalmıştım.

Gabriela Sabatini, Renault E-Tech serisinin tanıtımı sırasında.

-Sizce Arjantin tenisi bugün genel düzeyde nerede?

Rekabet edebilmenin, yurtdışına çıkabilmenin çok zorlaştığı kriz anları yaşadık. Ancak harika tenisçi gruplarının ortaya çıktığı dönemler de yaşadık. Ve bugün bunu çok iyi görüyorum. Eskisinden çok daha fazla rekabetimiz var. Çok sayıda turnuva var ve profesyonel olarak yarışmaya yeni başlayan çocuklar için burada, ülkelerinde kalabilmek ve seyahat etmek zorunda kalmamak çok büyük bir avantaj.

-Sporun gelişiminde sizi ilgilendiren herhangi bir rolünüz var mı?

Her şeyden çok eşlik edecek, her zaman eşlik edecek. Resmi bir şeyim yok ama beni çok gören bu sporun her zaman bir parçası olacağım. Ben tenisin bana kazandırdığı şey bu. Her zaman orada olduğumu ve benden tavsiyeye veya herhangi bir şeye ihtiyaçları olursa her zaman orada olacağımı bilmelerini sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir