Amarok Expert içeriden, en çok satan manyetiklerden birinin sırlarını ortaya çıkaran program

Pikapların teknolojik ilerlemesi, onların giderek daha konforlu ve güvenli araçlar haline gelmesine olanak sağlamakla kalmadı, aynı zamanda arazi sürüşünü de kolaylaştırdı.

Örneğin elektronik yönetim, bir kamyonun yalnızca bir tuşa basarak farklı türde engelleri ve arazileri aşırı gerilime maruz kalmadan ve güvenli bir şekilde aşabilmesini mümkün kıldı.

Ancak şunu da söylemek gerekir ki her şey bir düğmeye basmak kadar basit değil. Volkswagen bu yüzden yaratıldı “Amarok Uzmanı”Hem satıcıların hem de kullanıcıların General Pacheco’da üretilen pikapın tüm avantajlarını ve yeteneklerini derinlemesine öğrenebilmesi için oluşturulmuş bir program.

Amarok Expert kuruluşunu kutluyor 10. yıl dönümü. 2013’ten bu yana 1.500’den fazla satıcı ve müşteri, kamyonu her türlü yüzeyde (asfalt, çakıl, kar, buz, kum ve hatta nehir geçitleri) en zorlu koşullara maruz bırakan bu klinikten geçti.

Deneyim her türlü arazi ve talep üzerine geliştirilir.

Boyunca yılda 100 günProgram 50.000 kilometreden fazla yol kat ediyor ve ülkenin tüm bölgelerinde 25’ten fazla şehri ziyaret ediyor.

Programın onuncu yıldönümü, VW Amarok’un 25.000 adet satıldı 2023 yılında Hilux ile segmentte lider olmak için kafa kafaya mücadele ediyor.

Program ülke çapında seyahat etse de operasyon üssü Baradero, Buenos Aires eyaleti. O tarafta Zurna deneyimli sürücülerle yoğun bir eğitim gününe katıldı.

Buenos Aires test pisti Baradero şehrinde bulunmaktadır.

Program neredeyse tüm gün sürüyor ve şu şekilde bölünüyor: iki aşama; İlki, markanın uzmanlarının kamyonlara (konfigürasyonlar, donanımlar ve işlevler) ve arazide sürüşe ilişkin temel kavramları inceleyip öğrettiği teoriktir.

İkinci etap ise pratik olup, yaklaşık yarım saat süren ve hiçbir detayı atlanmayan bir rota üzerinde gerçekleştiriliyor.

Deneyim, diğerlerinin yanı sıra dik iniş ve tırmanışlarda sürüşü, farklı yanal eğim derecelerine sahip düşük kavramalı bölümleri, suyun kaporta yüksekliğine ulaştığı geçitleri, slalom ve fren egzersizlerini içerir.

Her durumda, yardımcı pilot olarak oturan eğitmenler yalnızca sürüş modu hakkında değil, aynı zamanda nasıl çalıştıkları ve arazi sürüşü için farklı özel kontrollerin ne zaman etkinleştirilmesi gerektiği konusunda da eğitim veriyor.

Her katılımcı, direksiyon başında uzman sürücülerle birlikte Amarok’un farklı durumlardaki davranışını deneyimleyebilir.

Akılda tutulması gereken birkaç önemli gerçek. Amarok Experto’ya müşteri olsun veya olmasın herkes katılabilir. Marka, araçları ve kliniği sağlayan markadır hiçbir maliyeti yok.

kayıtlar Amarok Experto web sitesi aracılığıyla veya resmi bayilerde yapılabilir. Her hafta yapılmakta olup talebe göre randevu alınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir