ABD’nin en ucuz Honda motosikleti Arjantin’de üretilmeye başlandı

Cariló’daki yaz etkinlikleri çerçevesinde, diğer şeylerin yanı sıra, Başarılı CR-V’nin altıncı nesliHonda Motor Arjantin, Campana fabrikasında yeni bir motosiklet üretmeye başladığını açıklayarak şaşırttı.

Bu konuyla ilgili NavigasyonÖnümüzdeki ay satışa çıkacak olan motosikletlerden biri olacağa benziyor daha ekonomik ve verimli Japon markasından.

Navi dokuzuncu model Şirketin ülkede üretim yaptığı ve yatırımın bir parçası olduğu 15 milyon dolar yıl ortasında yerli otomobil parçaları üretimini ve yerlileştirmesini artıracağını duyurdu.

Şehirli, hafif ve çığır açan tasarımıyla Navi, yeni bir çağın öncüsü olacak. yeni kategori ülkede. Konsepti, bir scooterın konforunu ve kullanım kolaylığını bir motosikletin dinamik davranışı ve performansıyla birleştiriyor.

21. yüzyılın Dax’ı

Yenilikçi tarzı, küçük boyutu, düşük ağırlığı ve düşük tüketimi nedeniyle ikonik Dax ile ilişkilendirilebilir. Ancak fiyatlar ticari lansman sırasında bildirilecek olsa da marka, oldukça rekabetçi bir değere sahip olacağını ve modellerden biri olacağını duyurdu. daha ekonomik Markanın.

110 cc motor ve 8 HP güç. Otomatik şanzıman ve kuru santrifüj kavrama.

Şu anda, Dalga 110 Honda’nın en ucuz motosikletidir. Fiyatı 1.250.000 dolardır ve yıllardır yerel pazarın bir numaralı satıcısı olmuştur.

Honda Arjantin ticari müdürü Víctor Pruvost bir basın toplantısında, “Fikir, yeni Navi’nin erişilebilir bir motosiklet olduğu yönünde. Honda Wave’e çok benzer bir fiyat segmentinden bahsediyoruz” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Navi, “minimoto” adını verdikleri segmentin bir parçasıdır. Bu modeller arasında, milli olarak montajı yapılmış yepyeni motosiklet, 2000 TL fiyatıyla en ekonomik olanıdır. 1.807$. Aslında bu piyasadaki diğer ürünlerden daha ucuzdur.

Honda’dan modelin iyi bir yüzdeye sahip olduğunu bildirdiler. ulusal parçaların entegrasyonu (rakam belirtilmedi) ve bu zamanla artacaktır.

Kuruluşu kapsamında Campana fabrikasına ilave bir üretim hattı eklenerek satış hacmi yaratacak bir model olacağı için bu yılki üretimin 105 bin adetten 120 bin adede çıkacağı öngörülüyor.

Navi, karbüratörle beslenen, 8 HP güç sağlayan ve yaklaşık 400 km yol alabilen 4 zamanlı bir motora (110 cc.) sahiptir. İki litre benzinle 100 kilometre. Şanzıman otomatiktir (V-Matic).

70 mm stroklu mono amortisörlü arka süspansiyon sistemi.

1.805 mm uzunluğunda, 785 mm genişliğinde ve 1.039 mm yüksekliğinde olup 1.286 mm dingil mesafesi ve 765 mm koltuk yüksekliğine sahiptir. Sadece 101 kilo ağırlığında.

Öne çıkan güvenlik ekipmanları arasında bu yılın 1 Ocak’tan itibaren zorunlu olan Kombine Fren Sistemi (CBS) yer alıyor.

Honda, birkaç yıldır Arjantin pazarında en çok üreten ve satan marka oldu. 2023 yılında 105.000 adet (%22,3 pay) üretim gerçekleştirdi ve ilk 10 satışta üç model: Wave 110 (1.), GLH 150 (7.) ve XR 150L (8.).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir