2024’te gelecek ve yedi yolcuya kadar taşıyabilecek yeni kompakt SUV nedir?

Birkaç yıl piyasadan çıktıktan sonra yeni nesil Citroën C3 Havakrosu kapasite sunan ilk kompakt SUV olmak gibi benzeri görülmemiş çözümler sunan Brezilya’da yeni sunuldu. yedi insan.

Arjantin pazarına gelişi bu yılın sonunda planlanmış olsa da, nihayet Mart ayının sonunda şu versiyonlarla piyasaya sürülecek: iki ve üç sıra koltuk.

Bölgesel pazara yönelik olan bu araç, Fransız markasının C-Cubo projesi olarak adlandırdığı projenin ikinci aracı. Bunlardan ilki geçen yıl tanıtılan yeni C3’tü ve üçüncüsü ve sonuncusu da belli olacak. 2024’ün sonunda.

Yeni C3 Aircross, Porto Real Endüstriyel Kompleksi’nde (RJ), C3 ile aynı platformda üretiliyor ve bileşenlerin %75’i bölgede üretiliyor.

Ürün yelpazesinde iki benzinli motor bulunacak: 115 HP ile iyi bilinen 1.6 ve 120 HP ile benzeri görülmemiş 1.0 turbo.

100’den fazla kişiden oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir. 400 kişi Güney Amerika’da binlerce saatlik simülasyon ve fiziksel testlerin yanı sıra bölge genelinde 1,2 milyon kilometreyi aşan turlar gerçekleştirdi.

Güney Amerika’nın yanı sıra Hindistan’dan gelen Asya’da da pazarlanacak.

Yeni konsept

Bu yeni SUV’un stili, yeni C3’te halihazırda görülen tasarım dili çerçevesinde çerçevelenmiştir, ancak bu durumda ona daha büyük bir araç ifadesi veren çamurlukların yüksekliğindeki çizgiler ve kıvrımlarla güçlendirilmiştir.

Dijital gösterge paneli ve 10 inçlik multimedya ekranı.

Özellikle C3 Aircross önlemleri 4,32 metre uzunluğunda1,79 genişliğinde ve 2,67 dingil mesafesine sahip, kompakt bir model olmak için oldukça geniş bir ölçüm. Üç sıra koltuğun sığabilmesinin sırrı da burada yatıyor.

Marka, ikinci sıranın segmentteki en geniş alanlardan birini sunarak yolcuların bacak bacak üstüne atmasına bile olanak sağlayacağını öngörüyor. Yerden yükseklik de oldukça cömert: 233 mm.

Üçüncü sıra dahil olmak üzere arkadaki yolcular için USB bağlantı noktaları (toplamda beş) ve tavan döşemesinde özel bir havalandırmalı difüzör sistemi bulunmaktadır.

Kargo kapasitesini (493 dm3) artırmak için üçüncü sıradaki iki koltuk bireysel ve çıkarılabilir. Yani, kargo alanı kazanmak için ikisini birden, yalnızca birini kullanabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz. Marka, çıkarma işleminin basit olduğunu ve her koltuğun 8 kilo ağırlığında olduğunu açıkladı.

Citroën C3 Aircross’un üçüncü sırasında iki ayrı ve çıkarılabilir koltuk bulunuyor.

İç mekanda öne çıkan bir diğer özellik ise, altıya kadar ekran konfigürasyonu ve iki renk seçeneğine sahip yeni 7 inçlik dijital gösterge panelidir.

Buna karşılık, multimedya sistemi bir parçadan oluşur 10″ ekran Android Auto ve kablosuz Apple Carplay ile beş adede kadar USB bağlantısıyla.

Mekaniğe gelince, seri iki benzinli motorla donatılacak. Temel ve ara versiyonlar, beş ileri manuel şanzımanla birlikte halihazırda bilinen 1.6 115 HP güce sahip olacak; aralığın en üstünde yer alırken, yeni Turbo 200 120 beygir ve yedi vitesli CVT otomatik şanzıman.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir