2024 yılında yerel pazara ulaşacak otomobiller neler?

Markalar, 2024 lansman programını şimdiden öngördü. Bazıları bu yıl gelmesi gereken ancak mevcut durumlar nedeniyle ertelenen modellere denk geliyor.

Bu yıl piyasa biraz daha kapanacak 450.000 adet2022’de patenti alınan 407.000 patentten %10 daha fazla.

Zaten popüler modelleri etkileyen iç vergilere eklenen doların son devalüasyonu 2024 için belirsiz bir görünüm oluştursa da bu iyi bir haber. Beklenti yeni hükümetin alacağı tedbirlere yönelik.

Alfa Romeo Tonale

Marka bazında haberler

Alfa Romeo. Centro Milano’nun ithal ettiği İtalyan markası, Tonale kahramanı olarak. Kompakt SUV, Audi Q3, BMW X1 ve Mercedes-Benz GLA ile rekabet edecek.

Ancak kendi segmentinde mild hibrit ve plug-in hibrit versiyonları sunan tek araç olacak. Çıkış tarihi açıklanmadı.

Audi Q8 e-tron

Audi. İlk dönem boyunca lansmanını yapacağı üç yeni ürünü Cariló’da sergileyecek. Bir yandan, S3 Sportabck (beş kapılı), başarılı A3’ün yeni neslinin spor versiyonu. 310 HP 2.0 motor, yedi vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle gelecek.

Aynı zamanda Q5 yelpazesi de yeni modelin gelişiyle genişletildi. Q5 Sportback’inHafif hibrit versiyona sahip olabilecek coupe tarzı SUV.

Aynı şekilde etkileyici Q8 e-tronadında artık Q8 ismini de barındıran %100 elektrikli SUV’nin yenilenmesi.

BAIC EU5 Plus, %100 elektrikli sedan.

BAIC. Çin premium markası 2024 yılında birçok yeni özelliğe sahip olacak. İlk olarak yeni ürün yelpazesine iki versiyon (Bitono ve Plus) eklenecek. X55 IISUV birkaç ay önce piyasaya sunuldu.

Öte yandan 4×4 severlerin orta ve ekstrem off-road antrenmanları için geliştirilmiş üç farklı seçeneği olacak: BJ40 Artı, BJ60 Ve BJ80.

Aynı şekilde sunulacak EU5 Artı218 beygir güç üreten ve 500 kilometreye kadar menzile ulaşan %100 elektrikli orta sedan.

BMW X2, yeni nesil.

BMW. İki önemli lansmanı olacak. Bir yandan ikinci yarıyılda yeni x2Birkaç ay önce ikinci nesli uluslararası pazara sunulan sportif profile sahip kompakt SUV.

Öte yandan X3 ve Series 3’ün plug-in hibrit versiyonlarının da piyasaya sürülmesinin ardından marka, elektrikli ürün gamını da lansmanıyla güçlendirmeye devam edecek. İlk yüzde 100 elektrikli model.

Yerel yan kuruluş söz konusu aracın hangisi olduğunu açıklamamış olsa da, bir olasılık bunun yakın zamanda Avrupa’da da piyasaya sürülen iX2 olmasıdır.

Chery eQ1, elektrikli şehir otomobili.

Kiraz. Aracın plug-in hibrit versiyonunun gelişini bekliyordu. Tiggo 8 PROamiral gemisi SUV’u.

Aynı satırda şunları sunacak: eQ1tamamen elektrikli ilk modeli. Bölgedeki diğer pazarlarda halihazırda satılan üç kapılı bir şehir otomobili. Örneğin Uruguay’da 44 kW (61 HP) ve 150 Nm motorla sunuluyor ve 30,8 kWh pil ile 301 kilometre menzil sağlıyor.

Chevrolet. Resmi bir onay olmamasına rağmen marka, teslim alımını Cariló’da gösterecek SilveradoMuhtemelen Ford F-150 ile rekabet edecek pikap serisine katılacak.

Chevrolet Silverado, tam boyutlu pikap bu yıl gelecek.

Buna ek olarak, S10’da güncellemeler (yeniden tasarım) ve elektrikli yenilikler olabilir, çünkü S10 ilk kez %100 elektrik teknolojisini Sahilde sergileyecek.

Citroen. Mart ayının sonunda hizmete girecek C3 Havakrosuİki ve üç sıra koltuklu versiyonlar ve CVT otomatik şanzımana sahip benzeri görülmemiş 1.0 litrelik 120 beygir gücünde turbo benzinli motor (T200) sunan kompakt SUV. Seride aynı zamanda iyi bilinen 115 beygir gücündeki 1.6 litrelik motor da bulunacak.

D.S.. Stellantis grubunun premium markası yıl ortasında piyasaya çıkmayı planlıyor DS7 e-ZamanNisan 2023’te ülkede satışa sunulan yenilenen orta boy SUV’un plug-in hibrit versiyonu.

Citroën C3 Aircross.

Fiat’ın. Bu yıl için duyurulan iki modele yetişecek. İlk çeyrekte Nabız AbarthKompakt SUV’un 175 beygir gücündeki 1.3 litrelik turbo motorla (T270) donatılacak spor versiyonu.

Aynı zamanda, aynı dönemde yenileme Stradailk kez turbo benzinli motora (1.0, 120 HP) sahip olacak küçük kamyonet.

Diğer büyük yenilik ise Hızlı geri dönüşSUV siluetini coupe siluetiyle birleştiren crossover, Arjantin’in en çok satan otomobili Cronos’un kullandığı platforma benzer bir platform üzerine inşa edildi. Lansmanının yıl ortasında yapılması planlanıyor.

Ford Mustangı 2024

geçit. En önemli yenilik ise E-TransitYenilenen ticari aracın %100 elektrikli versiyonu bu yılın başında satışa sunuldu. 68 kWh pillerle çalışan, 268 HP güç ve 430 Nm tork üreten ve 317 kilometre menzil sunan motorla donatılacak.

Yenileri de eklenecek Mustang Ve F-150yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüldü.

Haval. Car One Group tarafından pazarlanan Çin premium markası, SUV’lerinin hibrit versiyonlarını son çeyrekte ithal etmeyi planlıyor Jolion Ve H6.

Honda CR-V. Yeni nesil

Sapan. Üç lansmanı olacak. İlki başarılıların yeni nesli olacak CR-VOcak ayında yayınlanacak.

Yılın ortasında yeni nesil sivilYalnızca hibrit versiyonla sunulacak. Aynı zamanda hibrit teknolojiye de sahip olabilecek gizemli “Pixelated” modelinin de tanıtılması bekleniyor.

Muhtemelen marka yılsonuna kadar bir yeniliğe daha katılacak.

Hyundai. Birkaç yeni özelliğe sahip olacak başka bir şey. Yıl ortasında yenileme konabenzinli versiyonlara (4×2 ve 4×4) ve bir hibrite sahip olacak kompakt SUV.

Hyundai Kona

İkinci yarıyılda sıra güncellenmeye gelecek Tucson Ve Santa FeHibrit versiyonları da olacak iki SUV.

JAC. Çinli marka, SUV’larla ürün gamının gelişimini derinleştirecek S2 PRO Ve S4yakın zamanda başlatılan pikap T8 ve yeni 5 tonluk hafif kamyonun lansmanı N55.

Jeep. Stellantis Grubunun her türlü araziye uygun markası yeni modeller eklemeyecek ancak ürün gamına estetik ve donanım güncellemeleri sunacak.

Kia. Yeni Sportage’ın yakın zamanda piyasaya sürülmesinin ardından Koreli marka, yeni Sportage’ı da bünyesine katmayı planlıyor. K3Rio’nun yerini alacak kompakt model, dört ve beş kapılı gövdelerle sunulacak.

Mercedes-Benz E-Serisi

Land Rover. İngiliz markası yeni nesli piyasaya sürecek Savunmak4×4, 110 plug-in hibrit versiyonuyla gelecek.

Aynı şekilde yılın ikinci yarısında da yeni Range Rover SporMarkanın en radikal 4×4’ü aynı zamanda plug-in hibrit teknolojisiyle de yapılandırılacak.

mercedes benz. Bunların hangileri olduğunu açıklamasa da marka, teknolojik geçişi devam ettirmek için iki elektrikli modeli piyasaya süreceğini öngörüyordu.

Ayrıca yeni nesil heybetli E sınıfı ve C 43 AMGAvrupa’da sunulan klasik sedanın en radikal spor versiyonu, dört tekerlekten çekişli ve 408 HP gücündeki elektrikli turboşarjlı (mild hibrit sistem) motorla sunuluyor.

Mitsubishi Yabancı

MİNİ. İkinci yarıyılda hem beşinci nesil Mini (üç kapı) yenilenmesi olarak taşralıboyutları büyüdü.

Mitsubishi. Car One Group tarafından ithal edilen büyük haber, Car One Group’un yenilenmesi olacak. YabancıYedi yolcu kapasiteli ikonik Japon SUV, 184 HP 2,5 litrelik motor ve CVT otomatik şanzımanla donatılacak. İkinci yarıyılda gelecek.

Nissan. İlk çeyrekte faaliyete geçecek XPlay’i başlattıBaşarılı kompakt SUV’un üçüncü kez yenilenen özel versiyonu ve Versa SRMeksika’da üretilen kompakt sedanın sportif görünümüne sahip bir çeşidi.

Nissan XPlay’i Başlatıyor

peugeot. Fransız markasının gelişi bekleniyordu 2008 elektrik yıl ortası için.

Her ne kadar otomobil üreticisi tarafından onaylanmamış olsa da, 2008’in yeni neslinin El Palomar tesisinde üretime başlayacak SUV, 208 ile bir yenilik olarak turbo motor eklenebilecek bir platformu paylaşıyor.

Peugeot e-2008

Veri deposu. Yılın ilk yeniliklerinden birine sahip olacak: ÖfkeFord Maverick ile kafa kafaya yarışacak kompakt pikap.

Markanın Kuzey Amerika dışında geliştirilen ve üretilen ilk kamyonu olan bu kamyon iki motorla sunulacak: 170 HP gücündeki 2,0 litrelik turbo dizel ve yine turbo olan 272 HP gücündeki benzinli motor.

Ram Saldırısı

Renault. İlk çeyrekte güçlü haberler verecek olan markalardan biri de Fransız markası. Bir yandan, KardianStepway ve Duster modelleri arasında yer alacak, Brezilya’da üretilen yeni kompakt SUV, 1.0 turbo 125 HP motorla donatılacak.

Öte yandan elektrikli aile modellerinin ticari lansmanı da yapılıyor. E-Teknoloji: Kwid, Kangoo ve Megane.

toyota. Ticari aracın üretimi 2024 yılı başında başlayacak selam Zárate fabrikasında.

volkswagen. Vurgu, binanın kapsamlı bir şekilde yenilenmesi olacak. Amarok Yeniden tasarımın yanı sıra daha fazla ekipman ve teknoloji ekleyecek olan General Pacheco’da üretildi. Lansmanının yıl ortasında yapılması planlanıyor.

Güncellenenler de gelecek Saveiro Ve T-Çaprazteyit edilmiş bir tarih olmamasına rağmen.

İsveç markasının yeni elektrikli bahisi Volvo EX30.

volvo. İlk yarıyılda geçiş getirecek C40 ve kompakt SUV XC40Her ikisi de elektrikli, ikinci yarısı ise EX30en küçük elektrikli SUV’u.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir